Dogecoin 0.11$ Oldu!

DogeCoin-header-min
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 çılgın yazılım mühendisi tarafından 2013 yılında tanıtılan, geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi amacıyla kurulan Dogecoin bugün 8 yaşında ve 6 ay içerisinde %3746 değer kazandı!

Bundan bir yaklaşık 5 ay öncesinde Elon Musk’ın tweetleri sayesinde tanıdığımız ve kısa bir süre sonra %2000 değer kazanan coin, bir süre durgun bir vaziyetteydi. 13 Nisanı 14 Nisan’a bağlayan gece saat 5 civarında aniden patlama yapan coin %40 yükseldi!

Manipülasyon mudur spekülasyon mudur normal midir bilemeyiz ama twitter da 1 saat içinde 100.000’den fazla tweet atıldı.

Aylarca üzerinde durulan 0.050$ barajını aşması için beklenen ve kimileri tarafından orta – uzun vade kimileri tarafından dayanılamayıp satılan Doge, kısa vade yatırımcılarını fazlasıyla üzmüş gibi gözüküyor. 

3 Aylık Dogecoin grafiği:

Doge’nin bu yükselişiyle ilgili Elon Musk’tan tweet bekleyenler kadar bu yükselişin faturasını (kısa vade tutanlar) Elon Musk’ın manipülasyonlarına ve farklı kişilerin yaptıkları spekülasyonlara yükleyenler de haliyle fazla.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!