DOAS, DOHOL, ECILC, EKGYO, GOODY, KOZAL, SISE, TSKB Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Kısa vadeli tepki yükselişi ivme kaybedebilir.

Geçtiğimiz hafta 1340 ve 1300 seviyelerine gerilemeyi kademeli alım fırsatı olarak öngördüğümüz BİST’te haftanın ilk yarısında oluşan performans, endeksi tepkide ilk aşamada öngördüğümüz 1400 bölgesine yaklaştırdı. Bununla birlikte tahvil faizlerinde yüksek seviyelerin korunması, düşük işlem hacimli eğilim, CDS’te gerilemenin sınırlı kalması ve bugün başlayacak yaklaşık 1.8 milyarTL’lik büyüklüğe sahip olması beklenen Ziraat GMYO halka arzı toparlanmanın ivme kaybında etkili faktörler olarak öne çıkabilir. Güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz endekste 1400- 1410 bölgesinin aşılamadığı görünümde kısa vadede belirtmiş olduğumuz faktörler paralelinde gündeme gelebilecek gün içi düzeltmelerde ilk aşamada 1380-1370 bölgesini önemsiyoruz. Yakın vade adına volatilitenin tekrar yükselme riskine karşılık 1350- 1345 bölgesini önemsemekteyiz.

VİOP Endeks30 – Etkili tepki alımları kısa vadeli dirençlerde tempo kaybedebilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1459 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1458,75 seviyesinde gerçekleşti. Kısa vadede yeniden pozitif eğilime geçiş açısından önemsediğimiz 1440 bölgesinin aşılması tepki alımlarını beraberinde getirirken, bu eğilimin korunması adına 1445 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Kontratta güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Bununla birlikte olası yatay açılışı takiben 1470-1480 bandı aşılamadığı takdirde tepki yükselişi ivmesini kaybedebilir. Gün içerisinde 1450-1445 bölgesi altında bir gerileme de kısa vadeli direnç bölgede öngördüğümüz kar satışlarının öne çekilmesi riskini artırabilir.

DOAS, DOHOL, ECILC, EKGYO, GOODY, KOZAL, SISE, TSKB

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika verisi baz alınırken, performans bilgileri her ayın ilk işlem gününde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 yükseliş ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki veriler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (28.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!