Digitex KYC’yi Kaldırıyor

Untitled-design--11-
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Digitex Futures Borsası, kullanıcılarına bugün yaptığı duyuruyla birlikte KYC’nin kalktığını açıkladı! Digitex KYC’yi kaldırıyor haberinin devamı yazımızda.

Digitex Futures KYC’yi Kaldırdı

Bildiğiniz gibi, Digitex, üçüncü taraf KYC portalımızdan alınan hassas belgelerin büyük bir veri ihlaline maruz kaldı. Soruşturma devam ediyor ve Adam kabul edilemez gevşek güvenlik standartlarının mümkün kıldığı bir iç ihlal olduğu için kişisel olarak sorumlu hissediyor. Şimdi güvenlik danışmanlarını aldık ve KYC’nin tamamen kaldırılmasıyla başlayarak bunun bir daha asla gerçekleşmemesini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 

Digitex KYC’yi Neden Kaldırıyor?

Adam, videoda borsa sahibi olarak müşterilerinin kim olduğunu tam olarak bilmesine gerek olmadığını açıklıyor. Sektördeki çoğu insanın kuralları kabul ettiğini ve herkes için KYC yapmamız gerektiğini söylüyor. Ama açıkça buna karşı duruyor. 

Düzenleyicilerin, kara para aklamanın ve terörizmin finansmanının önlenmesi için KYC’ye olan ihtiyacı haklı çıkardığını söyledi. Ancak Adam, uluslararası teröre fon sağlamak için Ether’i DGTX’e aklayan birinin fikrinin tamamen “saçma” olduğunu savunuyor.

“Bu bir sürü şey ** ve ben onun ne olduğunu söylüyorum,” diyor. Adam, ABD düzenleyicilerinin vatandaşlarının düzenlenmemiş borsaları kullanamayacağına karar verdiğini kabul ettiğini kabul ediyor. Buna katılmıyor, ancak yine de Digitex, ABD IP adreslerini yasaklayarak ve insanların ABD’den olmadıklarını ve ayrıntılı T&C’yi kabul ettiklerini söylemek için bir onay kutusunu işaretleyerek ABD vatandaşlarını platformdan engellemenin tüm yöntemlerine uyacaktır. “Bunun alabileceğim her makul önlem olduğuna inanıyorum” diyor.

Ancak ABD yetkilileri bunu dikte ettiği için diğer Digitex kullanıcılarını KYC’ye tabi tutmayacak. Mantıksız olduğuna inanıyor ve yapmayacak. “Hepimiz KYC’nin gerçek nedenini biliyoruz… Ağabey herkesin ne yaptığını bilmek istiyor ve bunu dünyadaki herkese yapma hakkına sahip olduklarına inanmıyorum… Belli bir miktar gizlilik. Bu hakkı kullanmak sizi uluslararası bir terörist veya para aklayan veya herhangi bir suçlu yapmaz. ”

Adam bu haftanın sonunda KYC’nin kaldırılacağını doğruladı. Kullanıcılar DGTX jetonlarını Digitex Treasury ve mainnet lansmanından satın almak için KYC yapmak zorunda kalmayacak, Digitex borsasında KYC’ye gerek kalmayacak. 

Talihsiz veri ihlali için bir kez daha özür diliyor ve belgelerinize hiç ihtiyaç duymadan bunun bir daha asla gerçekleşmeyeceğini kesinlikle garanti edebileceğini söylüyor. Bu nedenle, normal kanallar hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin ve Digitex Telegram sohbetindeki sohbete katılın . Adam bu Cuma günü Digitax Futures resmi Youtube kanalında MSK saatiyle (14:00 UTC) bu konuda bir AMA düzenleyecek .

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!