Pazartesi, Mart 1, 2021

Dev yatırım şirketi 5,4 milyar dolarlık Bitcoin satın alacağını açıkladı!

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan kurumlar arasına bir büyük isim daha katılıyor. Tesla şirketi, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ve kısa sürede yaklaşık 1 milyar dolar kar elde ettiğini açıkladı.

Öte yandan Microstrategy, Bitcoin yatırım miktarını artıracağını açıklayarak Bitcoin para birimine olan güvenini bir kez daha ifade etti.

Dubai merkezli IBC Group, yüksek ölçekli Bitcoin yatırım akışına katılan en yeni isim. Şirket, Miami 2.0 Blockchain Strateji Vakfı’nın gelişimini hızlandırmak için 100.000 BTC alacağını açıkladı.

200 milyar dolarlık işlem muhtemel

Khurram Shroff tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin yatırımının Miami 2.0 Blockchain Stratejisinin geliştirilmesi için kullanılacağı belirtildi. 2021’in sonunda blockchain platformunun “günde 200 milyar doları işlemenin mümkün” olduğu vurgulandı.

IBC Group’un hamlesi gerçekleşirse, Bitcoin tarihindeki en büyük yatırım olacak.

Shroff şu açıklamayı yaptı:

“Tarihte en büyük Bitcoin yatırımını yapmanın, şehirlerin yaygın blok zinciri teknolojisini benimsemesini sağlamanın anahtarı olduğunu görüyoruz.”

Bitcoin’i gayrimenkul yatırımlarında teminat olarak kullanmanın hedeflendiği proje kapsamında “Bitcoin sahiplerine hibrit yatırım araçları geliştirilmesi” hedefleniyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,194.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98