Diğer

  Deutsche Bank, Bitcoin ve Kripto Para Hizmetleri Sunmak için Harekete Geçti!

  • Deutsche Bank, İsviçre merkezli kripto altyapı şirketi Taurus SA ile küresel bir işbirliği anlaşması yaparak müşterilerine dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlıyor.
  • 2018 yılında kurulan Taurus, 25’ten fazla kurumsal müşteriye dijital varlık ihraç etme, saklama ve alım satım yapma olanağı sağlayan kurumsal düzeyde bir altyapı sunuyor.
  • Bu işbirliği, Deutsche Bank’ın Taurus ile ilk teması değil. Deutsche Bank, Şubat ayında Credit Suisse tarafından yönlendirilen Taurus’un 65 milyon dolarlık Seri B finansman turuna katıldı.

  Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, kripto saklama hizmetleri sunmak için kripto altyapı şirketi Taurus ile bir işbirliği başlattığını bildirdi.

  Deutsche Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacak

  deutsche-bank-kripto-para

  Bankacılık devi Deutsche Bank, İsviçre merkezli kripto altyapı şirketi Taurus SA ile küresel bir işbirliği anlaşması yaparak müşterilerine dijital varlık saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunmaya başlıyor.

  Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, 1,3 trilyon avro (1,4 trilyon dolar) üzerinde varlığı yönetiyor ve açıklamaya göre kripto paraları, tokenleştirilmiş varlıkları ve dijital paraları yönetmek için Taurus’un saklama ve tokenleştirme teknolojisini entegre edecek.

  Deutsche Bank, dijital varlık piyasasının büyüme potansiyeli göz önüne alındığında geleneksel finansal şirketlerin uyum sağlaması gerektiğini belirtiyor.

  Deutsche Bank Küresel Menkul Kıymetler Hizmetleri Başkanı Paul Maley, “Dijital varlık alanının trilyonlarca dolarlık varlıkları içermesi bekleniyor, bu nedenle yatırımcılar ve şirketler için bir öncelik olarak görülmeye başlanacaktır” dedi ekledi: “Bu nedenle, saklayıcılar müşterilerini desteklemeye başlamalıdır.”

  2018 yılında kurulan Taurus, 25’ten fazla kurumsal müşteriye dijital varlık ihraç etme, saklama ve alım satım yapma olanağı sağlayan kurumsal düzeyde bir altyapı sunuyor ve aynı zamanda özel varlıklar ve tokenleştirilmiş menkul kıymetler için bir pazar işletiyor.

  Taurus’un kurucu ortağı Lamine Brahimi, “Bu işbirliği, Taurus’un ürünlerinin ve teknolojisinin kalitesini ve kapsamını gösterebildiği titiz ve ayrıntılı bir seçim ve denetleme sürecinin sonucudur” dedi ve ekledi: “Deutsche Bank ile bu küresel işbirliğini hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz ve bankanın çeşitli rezerv merkezlerinde dijital varlıklar ve DLT tabanlı ürünler ve hizmetler başlatmasını desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

  Taurus fonlama turu ve BaFin dijital varlık lisans başvurusu

  Bu işbirliği, Deutsche Bank’ın Taurus ile ilk teması değil. Deutsche Bank, Şubat ayında Credit Suisse tarafından yönlendirilen Taurus’un 65 milyon dolarlık Seri B finansman turuna katıldı. Finansman, Taurus’un Paris, Dubai, Güneydoğu Asya ve Amerika’ya şube açma planları için kullanılıyor ve şirketin bu yıl içinde 60 olan personel sayısını 100’e çıkarmayı planladığını belirtti.

  Bu haber, Deutsche Bank’ın bu yaz Almanya’nın finansal düzenleyicisi BaFin’e dijital varlıklar için bir lisans başvurusu yaptığı haberlerin ardından geldi. Düzenleyici izin, bankanın kripto paralar dahil dijital varlıklar için saklama hizmeti sunmasına olanak tanıyacak.

  Deutsche Bank’ın bu hareketi, gelirleri artırma stratejisini artırmaya yönelik daha geniş bir stratejisi ile uyumlu bir şekilde, yatırım birimi DWS Group’daki benzer dijital varlık odaklı çabaları yansıtıyor.

  Deutsche Bank, dijital varlık saklamasının başlatılmasını 2020’nin sonlarından bu yana göz önünde bulunduruyor, o dönemde Bitcoin’in “çok volatil” olduğunu ve “güvenilir” bir değer saklaması olmadığını belirten araştırma raporlarına karşı çıkıyordu.

  Ayrıca Taurus, tokenleştirme ve saklama hizmetine Polygon ağını entegre etti ve Ethereum, Tezos ve Cardano’dan sonra müşteriler için desteklenen dördüncü blok zinciri oldu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.