Pazar, Şubat 28, 2021

Deutsche Bank; “Bitcoin değerinin yarıya düşmesi muhtemel”

Yeni ankete  göre Deutsche Bank, yatırımcıların Bitcoin hakkındaki görüşlerini kaydetti. Katılımcılara özellikle dijital varlık ve elektrikli otomobil şirketi Tesla hakkında sorular soruldu. Ankete katılan insanların yarısından fazlası (yaklaşık %56) şimdi Bitcoin ve Tesla’nın değerinin iki katından daha fazla yarıya düşeceğini düşünüyor.

Ankete katılanların çoğu, piyasaların şu anda balonlarla karşı karşıya olduğunu da hissetti. Bu bağlamda, ankete katılanların yaklaşık %89’u ABD teknoloji hisse senetleri ve Bitcoin’in bir balon içinde olduğuna ve kriptonun “aşırı balon” bölgesi oluştuğuna inanıyor.

Bununla birlikte, varlık kurumsal yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor. 18 Ocak’ta Grayscale 16.244 BTC’nin satın alınmasının ardından, kripto hedge fonu yöneticisi Grayscale kısa süre önce kriptonun en büyük kurumsal alıcılarından biri oldu.

Son zamanlarda, Bitcoin benzer bir çalışmada en kalabalık konumu yakaladı.Bitcoin, Bank of America’nın aylık fon yöneticisi anketinde en kalabalık ticaret olarak büyük teknoloji hisselerinin yerini aldı.

Bununla birlikte, Deutsche Bank anketine göre, yanıt verenlerin %71’i Federal Rezerv’in yıl sonundan önce teşvik planlarına geri döneceğine inanmıyor. Ankete katılanların dörtte biri, ekonomik büyümenin veya piyasaların “elini zorlayabileceği” görüşünde.

Birçoğu, mevcut Bitcoin rallisinin enflasyonla ilgili endişelerden ve özellikle Fed’in daha fazla para pompalama niyetiyle ilgili değer kaybına uğramış bir dolar korkusundan kaynaklandığını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,433.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98