Salı, Mart 2, 2021

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

TKFEN; Tekfen İnşaat Kazakistanda devam eden proje kapsamında ilave teklif onayı / sınırlı pozitif

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY18.71
Hedef Fiyat/Hisse TRY28.60
Getiri Potansiyeli 53%

 Bağlı ortaklıklarımızdan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş’nin iştiraki Gate İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kazakistan’da Tengizchevroil LLP’in halen devam eden Gelecek Gelişim Projesi kapsamında yer alan bir Boru Hattı ihalesine vermiş olduğu teklif, İdare tarafından başarılı bulunmuştur. Bu çerçevede, devam eden Çoklu Kuyubaşı Basınç Yönetim İşleri Projesine bir Zeyilname ile eklenecek 185 Milyon ABD Doları eşdeğerindeki Onaylanmış Tahmini İş Emri (Approved Estimated Work Order) yayınlanmış ve böylece sözleşme bedelimiz 807 Milyon ABD Dolarına yükseltilmiştir. 807 milyon USD’lik tutar Şirket’in Kazakistan’daki projelerinin başlangıç tutarını ifade etmektedir, Şirket bu projelerde 427 milyon USD tutarlı işi tamamlamıştır. Dolayısıyla eklenen 185 milyon USD tutarlık iş ile birlikte Kazakistan’daki kalan iş büyüklüğü 380 milyon USD olmuştur.

 Eylül sonu itibariyle Şirket’in 1,58 milyar USD backlog’u bulunmaktadır. Mevcut projelerin yaklaşık %95’i yurtdışındadır. Onaylanan ilave iş emri toplam proje büyüklüğünün yaklaşık %12’sine denk gelmektedir. Toplam backlog içinde önemli bir yer tutan projeye ilave katkıyı olumlu değerlendiriyoruz.

MGROS; Kenan Investment, paylarının satışı için yetki verdi / uzun vade olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY46.70
Hedef Fiyat/Hisse TRY62.00
Getiri Potansiyeli 33%

 Bloomberg’de yer alan habere göre, Migros azınlık hissedarı Kenan Investments şirkette pay satışı için Goldman Sachs’a yetki verdi. Kenan Investments, Migros sermayesinin yaklaşık toplamda yüzde 11.77’ini temsil eden yaklaşık 21.3 milyon TL nominal değerli kısmının satışına karar verdi. Açıklamaya göre, satışın gerçekleşmesi halinde Kenan Investment’ın şirkette herhangi bir payı kalmayacak. Haberin hisse performansına orta –uzun vadede olumlu bir etkisinin olacağını düşünüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (20.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.86
THYAO.IS₺14.81
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.98
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19