Deneyimli yatırımcı Bitcoin için en zor seviyeyi açıkladı!

coin yorum

Bitcoin (BTC) fiyatını değerlendiren analist, birkaç saatlik kapanışın 10.000 $ ‘ın altına düşmesinin bile fiyat düşüşüne neden olabileceği konusunda uyardı.

9 Eylül’de TradingView’de yayınlanan piyasa değerlendirme analizinde Poppy, destek seviyesinin tekrarlanan testlerle zayıfladığını belirtti.

Analist, BTC için “çok beklemede olan bir grupta” açıklamasını kullanarak, bir yükselme durumunda karşılaşılması gereken en zorlu engel hakkında bilgi paylaştı.

Bu destek altında 2 saatten fazla kalmamalı

BTC / USDT çiftinin 1 saatlik grafiği. Kaynak: Tradingview

Değerlendirmesinde 10.000 dolarlık desteğe özellikle dikkat çeken Poppy, bu desteğin altındaysa keskin bir düşüş olabileceğini söyledi. Daha önceki değerlendirmelerinde yaptığı şu cümleyi tekrarladı:

“[Bitcoin fiyatında] 10.000 $ ‘ın altında 1 saatlik iki kapanış veya 4 saatlik tek bir kapanış ile 8.500 $ seviyesi hedefe girecek. “

Hala eski iddiasının arkasında durduğunu ancak bahsettiği durumun henüz gerçekleşmediğini belirten analist, “destek seviyesinin birçok kez test edilmesinin risk katsayısını artırdığını” vurguladı.

Bitcoin fiyatındaki kritik direnç seviyesini 11.400 $ ‘a çeken Poppy, “Bu kısa vadede en zor seviye” dedi.

Güçlü bir yükseliş eğilimi elde etmek için Bitcoin fiyatının 8.400 ila 8.500 dolar arasında düşmesi gerektiğini savunan deneyimli yatırımcı, “Bunun dışında tekrar yükseliş eğilimine girmedikçe yükseliş açıklaması yapmak zor. “

Bitcoin fiyatı için 13.000 15.000 seviyeden bahsetmenin erken olduğunu savunan ünlü isim, 11.400 $ ‘lık direnci “yakın vadede kısa pozisyon almak için değerlendirilebilecek alan” olarak nitelendirdi.

Haber yapılırken Bitcoin balinalarının 8.800 dolar seviyesini bekledikleri ve bu bölgede düşüş olursa büyük miktarda BTC alacakları belirtildi.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.