Pazartesi, Ocak 25, 2021

Deneyimli analistin Bitcoin yorumu: “76.000 $ sürpriz olmaz”

Bitcoin (BTC) fiyatı 2020’de yüzde 311 artarak muazzam 2020 yılını geride bıraktı. Ether (ETH) ise yüzde 475 artışla harika bir yıl geçirdi. Yeni yıldan sadece beş gün önce, ETH bu trendi sürdürüyor.

Bitcoin, altcoinlere yayılan ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 30.000 $ ‘ın üzerinde olan büyük bir ralli ateşini ateşledi. Ancak şimdi soru, boğa piyasasının son birkaç ayda olduğu gibi dikey olarak devam edip etmeyeceği veya kısa vadeli bir düzeltme beklenip beklenmeyeceği.

Böyle bir düzeltme durumunda, çoğu kripto para birimi, tıpkı Bitcoin gibi, kendi zirvelerine doğru hareket etmenin kapılarını açacaktır.

Bitcoin 21 haftalık hareketli ortalamayı korumalı

BTC / USD çiftinin 1 haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Boğa piyasasının tamamen yeni bir seviyede ilerlediğinden devamına dair izlenecek çok fazla gösterge yok.

Bununla birlikte, 21 haftalık hareketli ortalama (MA) faydalı bir gösterge olarak kullanılabilir. Bu hareketli ortalama, önceki boğa piyasasında bir destek görevi gördü ve 20.000 $ ‘lık en yüksek seviyeye doğru devam eden yolun sinyalini verdi.

Bitcoin bu hareketli ortalamaya dayandığı sürece, BTC / USD çifti için yükselişin devam etmesi muhtemeldir. Şu anda, 21 haftalık MA 16.000 $ ‘dan destek oluşturdu.

Önümüzdeki birkaç haftayı kapsayacak düzeltmelerin görülmesi muhtemeldir. Bu dönemde, 21 haftalık MA yükselecek. Bu nedenle, 21 haftalık hareketli ortalamanın gelecekteki seviyesi, 20.000 $ civarında bir bölgede düzeltmenin son tabanını oluşturmak için tüm zamanların en yüksek seviyesi ile birleştirilebilir.

BTC / USD çiftinin 1 haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in şu anda zirve yapıp yapmadığı tartışmaya açık, çünkü BTC için birçok yükseliş sinyali hala yanıp sönüyor. Borsa dışı miktarlar, fiyattaki artış eğilimi ile örtüşüyor. Bitcoin sahiplerinin uzun vadede yatırım yapmak istediğini gösteriyor.

Fibonacci genişletme araçlarını kullanarak, mevcut rallinin devamı olan 1.618 ve 2.618 Fibonacci seviyelerine bakılabilir, burada bir sonraki büyük düzeltmeler olabilir. Bu seviyeler şu anda 50.000 ila 76.000 $ arasındadır.

Ancak Bitcoin’in son zamanlardaki gücü göz önüne alındığında, bu yıl 76.000 dolara yükselmesi sürpriz olmayacak dedi.

Kripto para piyasasının toplam değeri yeni zirvelere ulaşıyor

Kripto para piyasasının toplam değerinin 1 haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin ve Ethereum son haftalarda muazzam bir performans sergilediğinden, toplam piyasa değerleri de tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştı. Altcoin piyasasının değeri, Bitcoin öne çıktıkça büyük ölçüde geride kalıyor. Bununla birlikte, Bitcoin stabilize olduğunda, diğer birçok kripto para biriminin keskin ralliler yaşaması bekleniyor.

Bu, paranın piyasalara girme şekli ile ilgilidir. Bitcoin’in ana akım medya dahil birçok çevre tarafından daha iyi bilinmesi, sermaye akışlarını çekiyor. Zamanla, yatırımcılar daha fazla risk-ödül fırsatları aramaya ve alternatiflere geçmeye başlıyor.

Öte yandan konsolidasyon durumunda toplam piyasa değeri için izlenecek seviyeler grafik üzerinde işaretlenir. Bu alanlar 700 milyar dolar civarında (bu daha önce test edildi) ve 550 milyar dolar civarında ki bu tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Daha düşük zaman dilimlerinde izlenecek seviyeler nelerdir?

BTC / USD çiftinin 1 saatlik grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin için saatlik grafiği incelerken, 34.800 $ ‘lık son yüksek seviyeden bu yana hafif bir düşüş var. Grafikte de görülen 32.400 $ ve 32.800 $ seviyeleri dirençten desteğe döndü. Genellikle bu bir düşüş sinyali olarak algılanır.

Öte yandan, 30.000 dolarlık direnç üç kez daha destek görevi gördü. İşte yukarı doğru ivmeyi sağlayacak önemli alan. Bu seviyedeki destek bozulursa, 27.000 $ ‘dan 27.500 $’ a düşmesi muhtemeldir.

Destek işe yararsa, yukarı doğru devam etme olasılığı daha yüksektir. Bu durumda, 32.300 $ ‘dan 32.800 $’ a yükselen destek, tüm zamanların en yüksek seviyesi için yeniden test anlamına gelecektir. Böyle bir senaryoda 38.000 $ hatta 42.000 $ ‘a doğru bir hareket görülebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar sadece yazara aittir. Coinotag’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Kararınızı verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,326.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39