Deneyimli Analist: “33 Bin Dolara Bitcoin Alış Emri Koydum”

bitcoin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in düşüş yaşaması tüm yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Piyasada düşme eğilimi devam ediyor. 

Bitcoin’in bu düşüşünün nedeni olarak Joe Biden’ın vergi regülasyonu olarak gösteriliyor. Biden, zenginlerden daha fazla vergi alınacağını açıklamıştı. Bu açıklamalardan sonra Bitcoin balinaları varlıklarını satmaya başladılar.

İşte bu düşüşten faydalanmak isteyen analistler düşük fiyattan Bitcoin almak için takipteler.

Bunlardan biri deneyimli analist Peter Brandt. Brandt, fiyatın $32.500’a düşeceğini düşünüyor. Öyle ki Twitter hesabından yaptığı açıklamada $32.501’a Bitcoin alış emri koyduğunu söyledi.

Fakat Brandt, Bitcoin’in uzun vadede yükselişe devam edeceğini düşünüyor.

Bir diğer isim ise Twitter kullanıcı adı @Dilutionproof olan yatırımcı. Bu kullanıcı Bitcoin’in dip fiyatını $46.000 olarak belirledi. Yatırımcılardan ve büyük hacimli balinalardan gelen emirlerin yanı sıra, Fibonacci seviyesini ele alan uzman isim, ayıların piyasayı çok daha aşağıya çekmekte zorlanacağını söyledi.

Bir diğer yorum Decentrader tarafından geldi. Paylaşılan analizde 47 ve $49.000 arasında satın alma hacminin yüksek olduğunu belirterek, bu seviyelerin kuvvetli destek olabileceğini belirtti.

“Ek olarak, Bitcoin blockchain kullanıcı sayısında da büyük artışlar görmeye devam ediyoruz ki bu da yükselişe geçti. Bu nedenle, sosyal medyada çok fazla korku olsa da Bitcoin fiyatı konusunda paniğe kapılmaya veya aşırı endişelenmeye gerek yok.” 

Ayrıca Mart 2020’den bu yana 24 saat içinde borsalara en yüksek miktarda Bitcoin yatırıldı.

Twitter analist Rekt Capital ise bu düzeltmenin her boğa piyasasında olduğunu ve bu düşüşün 2017’deki düşüşle benzerlikler taşıdığını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise an itibariyle$ 49,150.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!