Pazartesi, Ocak 25, 2021

Değer Depolarındaki Kıtlık Bitcoin’i Panik Satın Alımına Yol Açabilir

 

Sektör analistleri ve araştırmacılar, Bitcoin veya altın gibi güvenli liman varlıkları satın alma anlatısının yalnızca nakit ve tahviller sıfıra yakın getiri kazandıkça güçleneceğini belirtti.

 

Bitcoin fiyatları, Gece 24.000 $ ‘ın biraz üzerindeki rekorunu geri kazandı ve rallinin henüz tükenmediğini gösterdi.

10T Holdings’in kurucu ortağı ve küresel makro yatırımcı Dan Tapiero, Yaklaşık 190 trilyon dolar değerinde tahvil veya nakit olduğunu ve neredeyse sıfıra yakın getiri sağladığını ve neredeyse hiç değer kazanma umudu olmadığını gözlemledi.

Eski sistemdeki finansal değer depolarının bu sıkıntısı, Altın ve Bitcoin’de paniğe neden olabilir, diye ekledi;

 

Tahvil veya nakit olarak 190 trilyon dolar değerinde neredeyse sıfıra yakın getiri sağlıyor.

Yatırım #ALTIN 2,6T (Jpm #) #Bitcoin 450 milyar

Eski sistemdeki finansal değer depolarının kıtlığı, altın alımlarında paniğe yol açar ve #BTC.

En hızlı 🐎 daha hızlı olur.

– Dan Tapiero (@DTAPCAP) “Şeklinde yorumladı”

Trilyonlar basmak suretiyle para birimlerinin değerini düşürmek ve borç dağlarını azaltmak için çabalayan ulusal borçlar ve merkez bankalarındaki büyük artış, Bu anlatıyı zamanla daha da kötüleştirecektir.

Global Macro Investor ve Real Vision Group CEO’su Raoul Pal tarafından uzun vadeli bir altın enflasyon grafiği gösterildiğinde;

“Altın bu kadar iyi görünüyorsa btc’nin ne kadar yükseleceğini bir düşünün. Büyük kurumsal portföyler düşük ağırlıktadır ve buna ihtiyaç duyacaktır. “

Misk Etkisi

Tesla CEO’su Elon Musk, Hafta sonu boyunca Bitcoin ile ilgili bir dizi yükseliş tweetinde bulundu ve endüstri gözlemcilerini, Teknoloji devinin büyük bir yatırım yaptığı önermesini düşünmeye sevk etti.

Reuters bile bunun üzerine bir hikaye yayınladı ve şunu belirtti …

“Elon Musk Pazar günü, Tesla Inc’in bilançosunun ‘büyük işlemlerini’ bitcoin’e dönüştürme olasılığını sordu,”

Şimdi yaygın olarak dolaşan mem ve ‘Bitcoin benim güvenli kelimem‘ yorumunu Yaptı Musk’ın ayrıca MicroStrategy Inc.’in CEO’su Michael Saylor ile bir diyalog içinde olduğu bildirildi.

“Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız, TeSLA dolarlık bilançoyu ABD dolarından BTC’ye dönüştürün. S&P 500’deki diğer firmalar liderliğinizi takip edecek ve zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelecektir. “

Saylor, Musk’ın yanıtladığı bir tweet attı;

“Bu kadar büyük işlemler mümkün mü?”

Ve Kaybedenler …

Tesla ve Diğer dev oyuncuların beğenileri Bitcoin’e girmiş olsaydı, Bu onlar için ve şu anda onu tutan veya ATH fiyatlarında bile satın alan herkes için çok büyük olurdu.

Kaybedenler, Büyük olasılıkla Peter Schiff ve Nouriel Roubini gibi muhalifler ve seri hakaretler olacak ve tabii ki merkez bankaları kendi varlıkları olarak gün geçtikçe değer kaybetmeye devam ediyor ve dünya güvenli sığınaklardan yoksun kalıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,335.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39