Gold and Bitcoin will likely Rally because of Debt Deflation Fears

Deflasyon Kapıda! Bitcoin ve Altın için Güneş Doğabilir

ABD Federal Rezervi ve ECB gibi merkez bankaları çılgına döndükçe ve sonsuz darbelere başladığında Raoul Paul, küresel ekonominin enflasyonun beklendiği gibi enflasyona değil, bir deflasyona batma riski olduğunu savunuyor, çünkü ABD Doları (USD ) onun için yetersiz.

USD, fiat para birimlerinden ve emtialardan daha iyi performans gösterirken, WTI Petrol vadeli işlem fiyatları negatif fiyatlara düştü, altın güvenli bir liman varlığı olarak ana sığınak olarak duracak gibi görünüyor.

Bitcoin, sarı metalle aynı özellikleri paylaştığından, bu dijital altının “borç deflasyonu” korkuları nedeniyle de toplanacağından emin.

Deflasyon Korkuları

Deflasyon enflasyonun tam tersidir.

Deflasyon mevzu bahis olduğu zaman, FED ve diğer birkaç merkez bankasının ekonomiyi canlandırmak ve işletmelerin koronavirüs nedeniyle çökmesini önlemek için trilyonlarca dolar basmaları, maalesef deflasyona karşı anlaşılır bir anlam taşıyamıyor.

Bununla birlikte, USD’nin rolü yabancı merkez bankaları tarafından tutulan önde gelen bir rezerv para birimi olarak resme getirildiğinde, sorunun ne kadar büyük olduğu ölçülebilir.

USD bir Bomba ve Patlayacak Yer Arıyor!

Gelişmekte olan ekonomiler ve çoğu ülke USD’yi FX amaçları için elinde bulunduruyor ve iç krizler olduğunda müdahale ediyor.

Ayrıca, çoğu durumda borçlar genellikle dolar cinsinden oluyor. USD’nin güçlenmesi diğer ekonomilere de zarar veriyor.

Yükseldikçe, borçlar büyüyor ve artan para baskılarına rağmen para arzının yeterli olmadığı düşünülüyor.

Bir başlıkta CEO şöyle açıklıyor:

Dolar standardının şu anda karşılaştığımız birçok sorunun nedeni olduğu göreceli bir dünyada yaşıyoruz. Dünyada tüm borçları karşılamak için yeterli dolar arzı yok ve bu nedenle bir borç deflasyonu BÜYÜK RİSK olmaya devam ediyor. ”

Bu, şu anda “borçları karşılamak için müzik sandalyeleri çalmaya” zorlanan borçlulara büyük bir sorun teşkil ediyor.

Aşırı kalabalık borçluların sonucu enflasyon değil, 1930’ların Büyük Buhranı ve Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) mücadele ettiği bir deflasyon krizidir.

“Görüyorsunuz, dünyanın karşılaştığı en büyük sorun dolar. Yavaşlayan büyümenin doların yükselmesine neden olduğu viskoz bir kıyamet döngüsüne giriyoruz, bu da daha yavaş büyümeye neden oluyor, bu da doların yükselmesine neden oluyor.

“Küresel sistem bununla başa çıkmak için kurulmamış. Tüm sistemde değişiklik olmadan neredeyse sıfır seçeneğe sahip Çirkin bir durumdur. Para basmak bunu çözmeyecektir. Yapısaldır. ”

Altın ve Bitcoin’e İlgi Artabilir

Altın, önde gelen güvenli bir sığınak statüsü olarak kabul edilir, ancak pound’a pound olan Bitcoin’in özellikleri, sarı renkli metalleri gölgede bırakır.

Önümüzde, küresel bir deflasyon riski, hükümet müdahaleleri sayesinde emtia fiyatlarının ekonomi geri döndükçe muhtemelen düşeceği anlamına geliyor.

Burada, kısa ve orta vadede, altın ve Bitcoin muhtemelen nakit enjeksiyonundan faydalanacak ve fiyatlarını toparlayacak. Özellikle, sadece bir para birimi değil, bir para iletim aracı olan Bitcoin, altının yerine geçebilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.