Pazartesi, Kasım 30, 2020

DeFi tokenlerinin ortalama getirisi Bitcoin’i üçe katladı!

Son aylarda merkezi olmayan finanstaki düşüşe rağmen, DeFi tokenlerinin ortalama getirisi Bitcoin ve Ethereum’u önemli ölçüde geride bıraktı. Medyan performans başka sonuçlar sağladı.

Anonim kripto analisti “Ceteris Paribus”, 17 Kasım’da takipçileriyle 38 önde gelen DeFi varlığı, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere 40 kripto varlığının medyan ve ortalama performanslarını gösterdi. Paylaşılan veriler, Halihazırda yıl içinde 26 DeFi varlıklarının getiri açıkladığı görülmüştür.

Analist, ortalama getirinin, yıl için yüzde 133,3’lük getiri sağlayan Bitcoin’den yüzde 15,5 daha yüksek olan yüzde 148,8 olduğunu açıkladı. Başka bir deyişle, DeFi tokenlerinin yarısı bu seviyenin üzerinde gelirken, yarısı bu seviyenin altında kaldı.

“Kasım ayında güçlü bir iyileşme olmasına rağmen, ortalama token getirisi Bitcoin’in performansından daha iyi performans göstermedi; sadece onu yakaladı. ”

Öte yandan 2020’de ortalama yüzde 428,7’lik performans Bitcoin getirisini üç katına çıkardı.

2020’de en iyi performans gösteren DeFi varlıkları, çevirinin yayınlanma zamanı itibariyle yüzde 4,245 artışla Aave (AAVE), yüzde 2,466 ile Band (BAND) ve yüzde 1,597 ile Yearn Finance (YFI). Dört basamak yükselen diğer tek DeFi jetonu yüzde 1.203 artışla THORChain (RUNE) oldu.

Yıl içinde şu ana kadar en kötü performans gösteren DeFi varlıkları yüzde 88,7 ile Curve (CRV), yüzde 80,1 ile SushiSwap (SUSHI) ve yüzde 79,9 ile Swerve (SWRV) oldu.

DeFi varlıkları son aylarda büyük bir artış yaşadı. Karlı olan 29 DeFi tokeninden 10’u Ağustos ayında yüzde 1000’den fazla artarken, ayı zararla kapatan tek varlık CRV oldu.

Yalnızca Gnosis (GNO) ve Hegic (HEGIC) Eylül-Ekim aylarında tek haneli artışlar gösterdi. Diğer 34 token aynı dönemde değer kaybetti.

Kasım ayında nispeten ılımlı bir dalgalanma gözlemlendi. 38 jetondan 32’si yaklaşık yüzde 20’lik bir medyan ve ortalama yüzde 35’lik bir artış gösterdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,135.19dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.72
  THYAO.IS₺11.56
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.89
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.65