DeFi Tokenleri MKR, UNI Bu Hafta Piyasaları Nasıl Etkiliyor?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alt rallinin başlamasıyla birlikte, ilk 25 altcoin yerel ATH’ye veya yeni ATH’lerinin ötesinde keşiflere doğru yükseliyor. Aynı zamanda Cosmos (ATOM), Uniswap (UNI), Compound (COMP), Aave (AAVE), Sushiswap (SUSHI) gibi DeFi tokenleri de artıyor ve %5’in üzerinde günlük getiri sunuyor. En iyi spot borsalardaki 24 saatlik ticaret hacmi, ETH’nin yeni bir ATH’ye çarpmasından ve bu DeFi tokenlerinin yerel zirvelere doğru yükselmesinden bu yana sürekli olarak arttı. ETH tarafından sunulan hızlı başlangıç, spot borsalarda genel bir yükseliş duygusu ve iyimserliğe yol açtı. Bu iyimserlik, altcoin talebinde bir artışa neden oldu ve büyük HODLers’ın konsantrasyonu artıyor.

Şu anda satın alma bölgesinde bulunan en iyi DeFi jetonları arasında, bir fiyat rallisi için vites yükselten Maker da var. MKR’nin döviz girişi 3 Nisan 2021’de 1 ayın en yüksek seviyesini vurdu. Giriş akışındaki artış, likidite ve değişkenlikte bir artışa işaret ediyor. Şu an itibariyle MKR, spot borsalardaki talep eksikliğinden dolayı alım bölgesinde.

DeFi token'larının sezonları alt ralli olarak ele geçirmesinin nedeni işte burada

Yukarıdaki grafik, döviz girişi hacmini varlığın fiyatı ile gösterir. Grafiğe göre, fiyatın tarihsel eğilime göre artması muhtemeldir. MKR el değiştiriyor ve yükseliş hissine paralel olarak spot borsalarda momentum düşene kadar bir satış veya düzeltme olmayacağı bekleniyor.

Coinmarketcap.com’dan alınan fiyat grafiğine göre UNI, geçtiğimiz hafta büyük ölçüde 27 ile 32 dolar arasında kaldı. Şu anda varlığın ticaret hacmi yaklaşık %80 arttı ve %82 HODLers 29,86$’dan kar elde etti. Geçtiğimiz hafta UNI ağında 1,5 Milyar Dolar’ın üzerinde büyük işlem gerçekleşti ve MKR’ye benzer şekilde, yükseliş eğilimi gösteriyor.

DeFi token'larının sezonları alt ralli olarak ele geçirmesinin nedeni işte burada

Coinmarketcap.com’un sunduğu zincir içi analiz, traderlar arasındaki duyarlılığın şu anda yükselişte olduğuna işaret ediyor. UNI için, büyük HODLers’ın konsantrasyonu mevcut fiyat seviyesinde %91’e ulaştı. Bu ölçütlere göre fiyat hareketinin önümüzdeki hafta UNI için yükseliş eğilimi göstermesi bekleniyor. Altcoin rallisini devralan DeFi tokenlerinin bir başka işareti, DeFi’de kilitlenen BTC’nin 30 günün en düşük seviyesinden toparlanmasıdır. DeFi jetonları toplanıyor ve çoğu DeFi jetonu şu anda satın alma bölgesinde olmasına rağmen yakında altcoin rallisini devralabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,465.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!