Pazar, Şubat 28, 2021

DeFi token Aave (AAVE) tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı

Aave (AAVE) fiyatı, artan ivme ile haftalardır yükselişini sürdürüyor. Haber yayını sırasında 265 dolardan işlem gören DeFi-token, 24 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 288.90 dolara ulaştı.

Merkezi olmayan finans protokolü, piyasadaki en popüler DeFi belirteçlerinden biridir. Coinotag tarafından bildirildiği üzere, DeFi endüstrisinde yeni bir rekor kırıldı. AAVE, bu son yükseliş trendine güç veren isimlerden biriydi.

2021’in başında AAVE fiyatı 83 dolardan işlem görüyordu. Protokolde kilitlenen değerin gün geçtikçe artması, spot ve türev borsalarda işlem hacminin artması ve Aave’de hızlı borç verme platformunun gelişmesi fiyatı olumlu yönde destekliyor gibi görünüyor.

Toplam kilitli miktarda yeni zirve

DeFi Pulse verilerine göre, Aave protokolünde kilitlenen toplam tutar 1 Ocak’ta 2.03 milyar dolar olarak hesaplandı. Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) fiyatlarında parabolik bir artış olurken, varlıkların Aave platformuna kilitlenenler de yükseliyor.

Yayınlandığı sırada, Aave protokolündeki toplam kilitli varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.75 milyar dolara ulaştı. Platform, Maker’dan (MKR) sonra en büyük ikinci DeFi platformu haline geldi.

Staking nedir? Stake Etmek Karlı mı?

Kripto para birimlerini sisteme kilitlemek ve kar elde etmek “stake etme” veya “stake etme” olarak adlandırılır. Stake yöntemi, Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritmasının uygulandığı ağlarda sıklıkla kullanılır. Ağ katılımcıları, kripto para birimlerini belirli bir süre cüzdanlarında tutma sözü vererek para kazanabilirler. Sistemde kilitli olan paralar belirtilen süre kadar transfer edilemez ve başka bir işlemde kullanılamaz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98