DeFi Token 24 Saatte İkiye Katlandı!

DeFi 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin günlük verilerini sizinle paylaşıyoruz.

3 Mayıs 2021 Pazartesi itibariyle, DeFi Pulse verileri, merkezi olmayan finans ekosistemindeki kilitli varlıkların toplam tutarının 70,54 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre DeFi protokollerinin toplam piyasa değeri 138,45 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

İlk 5 – 24 saatte En Kârlı DeFi Protokolleri

3 Mayıs 2021 Pazartesi sabahı itibariyle, son 24 saatte en değerli DeFi protokolü yüzde 98,2 ile Anyswap (ANY) oldu. Protokolün toplam piyasa değeri 152.449.199$’a ulaşırken, 1 Anyswap (ANY) 8.57$’dan el değiştirmeye başladı.

24 saat içinde ikinci en değerli protokol ise yüzde 38,9 artışla Ellipsis (EPS) olarak kaydedildi. Ellipsis (EPS) 3,42$ seviyesinde işlem görüyor. Yüzde 38,2 artışla Alpaca Finance (ALPACA) protokolü 3,72 dolar seviyesinde.

Paylaşılan verilere göre yüzde 30,0 değer kazanan Venus (XVS) 126,59 dolardan, yüzde 28,2 artışla Linear (LINA) protokolü ise 0,135897 dolardan işlem görüyor.

İlk 3 – 24 Saat İçinde En Çok Kaybeden DeFi Protokolleri

Paylaşılan verilere göre merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün 24 saat içinde gerileyen isimlerine baktığımızda 137.313.109 dolar olarak hesaplanan ve yüzde 7,3 azalan DerivaDAO (DDX) protokolünün toplam piyasa değeri 5,26 dolardan işlem görüyor.

Yüzde 4.0 düşen Saffron.finance (SFI) 1.429.30 dolardan işlem görürken, yüzde 1.3 kaybeden Ampleforth (AMPL) 1.10 dolardan işlem gördü.

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Nedir?

Decentralized ve Finance kelimelerinin kısaltması olan DeFi, herhangi bir merkez veya otoriteye ihtiyaç duymayan bir finansal yapıdır. Temelde blockchain ağları üzerine kurulu olan DeFi, yeni nesil dijital para altyapılarının oluşturulması için en önemli gelişmeler arasında yer alıyor.

Merkezi olmayan finansal hizmetler sağlamanın yanı sıra, DeFi yapıları da katılımcılara güven sağlamayı amaçlamaktadır. Çünkü yönetimde kimsenin olmaması, suistimalleri önlemek anlamına geliyor.

Akıllı sözleşmeler, mutabakat protokolleri ve ademi merkeziyetçi uygulamalar (Merkezi Olmayan Uygulama – DApp), “Bu koşul karşılanırsa aşağıdaki işlem gerçekleşecek” mantığına dayanan merkezi olmayan finans yapılarının önemli parçaları arasındadır.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!