Salı, Ocak 19, 2021

DeFi protokolü Nexus Mutual saldırıya uğradı! 8 milyon dolar uçtu!

Merkezi olmayan finans (DeFi) veri platformu Nexus Mutual’ın CEO’su olan Hugh Karp’ın kişisel cüzdanından bilinmeyen bir saldırgan tarafından 8 milyon dolar çalındı.

Nexus Mutual tarafından yapılmıştır açıklamada Ona göre Karp’ın kişisel cihazı saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanı, Karp’ın tüm NXM Tokenlerini kontrol ettiği bir adrese yönlendirdi. Bu işlemi gerçekleştirmek için, Ele geçirilen bir MetaMask uygulaması üzerinden bir elektronik imza aldı.

Haberin yayınlandığı sırada 8.2 milyon dolara karşılık gelen 370.000 NXM’nin ele geçirildiği bildirildi. Bilgisayar korsanı, Ele geçirdiği Tokenları Ether’e (ETH) dönüştürmeye başladı ve toplam 354 ETH bakiyesi olan hesabının değeri 200.000 doların üzerinde.

Nexus Mutual’e göre Karp bir donanım cüzdanı kullanıyordu. Ancak saldırgan, Gerçek işlemi kendi işlemiyle değiştirerek güvenlik düzeyini atlamayı başardı.

Saldırganın 11 gün önce Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını gerçekleştirdiği tahmin ediliyor. Saldırganın kimliği belirlenemedi ve soruşturma devam ediyor. Nexus Mutual topluluk yöneticisi “Siber korsanın sahtekarlık yapabileceği varsayımı üzerinde çalıştıklarını” söyledi. Saldırganın NXM Tokenları alabilmesi için müşterinin doğrulanmış bir üye olması gerekiyordu.

Protokolün kendisi etkilenmezken, NXM belirteci saldırı gerçekleştiğinden bu yana yüzde 17 düştü. Bununla birlikte, Saldırıda çalınan NXM’ler, dolaşımdaki tüm Tokenlerin yaklaşık yüzde 6’sını oluşturuyor. Bu, Fiyat üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturabilir.

Çok güzel bir numara” diyen Karp saldırganı aradı. Siber korsanın NXM’yi nakite çevirmede sorun yaşayacağını iddia ederek, 300.000 dolarlık bir ödül teklif etti ve tokenler iade ederse suç duyurusunu geri çekeceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,535.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43