DeFi Coinleri Ne Olacak? v2 DeFi Coinleri ve Potansiyel Hedefleri!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçen DeFi yazının özellikleri

DeFi coinleri son datalara nazaran bir ağaç olarak ele alındığında, artık geçen yıla nazaran çok daha olgun ve geliştirildi. DeFi protokollerinde Kilitlenen Toplam Bedel (TVL), CoinOtag.com olarak baktığımızda geçen ay 86 milyar dolar seviyelerinde tepe yaptıktan sonra şu anda yaklaşık 56 milyar dolar düzeyinde yer alıyor.

Defi'de Kaç Dolar Kilitli
Defi’de Kaç Dolar Kilitli

Merkezi olmayan borsalardaki (DEX’ler) kullanıcı hacmi ve sayısı da her geçen ay büyük bir büyüme kaydediyor. Daha geçen ay DEX’ler 140 milyar dolardan fazla işlem hacmi ile rekoru bildirmişti.

SushiSwap ve Pickle Finance gibi besin ile ilgili tokenlerin trendi yola devam etmeyecekmiş gibi görünüyor. Lakin ikinci bir DeFi yazının sonunda ötekilerden ne bekleyebiliriz?  Artık, protokollerin birbirleri arasındaki likiditeyi artırabildiği, çeşitli kullanım durumları ve çok sayıda zincirler arasındaki likidite iştiraki sunan “ikinci nesil” DeFi token’lerinde ciddi bir artış var. Özellikle ağ değişiklikleri için Bridge (Köprü) görevini Binance‘nin kendisinin üstlenmesi bir hayli iyi bir olaydı.

Bu ikinci versiyon tokenler -ki bunlar V2 olarak geçer-, birden fazla farklı Blockchain’de kullanılabiliyor ve NFT’lerin basılması, stake edilmesi, farm aracı olarak kullanılması vb. üzere farklı kullanım durumları için de kullanılabiliyor.

deFi

Defi Coinleri Ne Olacak? Yeni Trendler Neler?

Bir müddettir inşa edilen bir diğer trend de Otomatik Piyasa Yapan (AMM) borsalarının evrimi oluyor. Bu çeşit DEX’ler büsbütün yeni bir ticaret modeli sağladı ve kripto dünyasını adeta kasıp kavurarak ele geçirdi. Klâsik emir defteri tabanlı borsalar yerine, AMM tabanlı DEX’ler, kullanıcıların likidite havuzları ile direkt ticaret yapmalarına ve mevcut varlıkların derinliğine nazaran fiyatları ayarlamak için bir algoritma kullanmalarına imkan tanıyor. Coin Otağ saplaması:

Daha da önemlisi bilindik “Türkiye’nin, Dünya’nın en büyük hacimli borsası, 2. borsası, 3. borsası” gibi imkanları doğrudan likidite kontrolü yapabildiğiniz için, her bir al-satı inceleyebildiğiniz için çok önemli!

Tahminen bu yeni sektördeki en kıymetli gelişme, benimsenen ölçeklendirme çözümleri olabilir.  Coin Otağ olarak ETH 2.0 hakkında ne kadar uzun süredir haber yaptığımızı bir yana bırakın. ETH’nin bu büyük güncellemesi için hala potansiyel olarak yıllar varken, Ethereum ağının yüksek fiyatları ve tıkanıklığı, alternatiflere olan gereksinimi doğurmuş oldu.

Ağın durumu son haftalarda önemli ölçülerde stabilize oldu, daha az işlem nedeniyle işlem komisyonları tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden düştü. Lakin Polygon (MATIC) gibi Katman 2 ölçekleme tahlilinin artan bir kullanımı var. DeFi’nin potansiyeli o kadar büyük ki, birden fazla alanda finansın geleceği olarak isimlendiriliyor. DeFi, herkesin kendi finansal araçlarını oluşturmasına ve Blockchain üzerinden diğerleriyle paylaşmasına müsaade verdiğinden, finansal hizmetlerin adeta demokratikleşmesine şahit oluyoruz ve bu demokrasi hayranıysanız özellikle sizler için tarihi bir an olabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: CoinOtag.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. CoinOtag.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut CoinOtag.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle CoinOtag.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: CoinOtag.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması CoinOtag.com’un müsaadesine doğaldır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. CoinOtag.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara muhalif biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook