Cumartesi, Ocak 16, 2021

Dave Ramsey, Bitcoin’den Şüphe Ediyor – BTC Yatırımcısına Şimdi Satmasını Öneriyor!

 

Kişisel finans uzmanı Dave Ramsey, kripto para birimine sadece 1.500 $ yatırım yaparak 100.000 $ ‘dan fazla kazanan bir adama Bitcoin hakkında tavsiyelerde bulundu. Ramsey, kripto para birimini “komik para” olarak adlandırarak, Bitcoin’in nakde çevrilebileceğine dair şüphesini defalarca dile getirdi. Hemen Bitcoin satmasını tavsiye etti.

Dave Ramsey Bitcoin’den Şüpheli

Ünlü radyo programı sunucusu ve çok satan yazar Dave Ramsey, Çarşamba günü yayınlanan Dave Ramsey şovunda Bitcoin hakkında tavsiyelerde bulundu. Utah, Salt Lake City’den Daniel, okula döndüğünde geliri düşmek üzereyken Ramsey’in tavsiyesini almak için gösteriye çağırdı. Daniel, 2014 yılında Bitcoin’e yaklaşık 1.500 $ yatırım yaptığını ve şu ana kadar yaklaşık 120.000 $ kazandığını söyledi.

Kendini ilan eden kişisel para yönetimi uzmanı Ramsey, kendisini “Amerika’nın para konusunda güvenilen sesi” olarak adlandırıyor. En çok satan yedi kitabın yazarıdır: Financial Peace, More than Enough, The Total Money Makeover, EntreLeadership, Dave Ramsey Complete Guide to Money, The Legacy Journey ve Smart Money Smart Kids. Toplamda 11 milyondan fazla kopya sattılar.

Daniel, Bitcoin yatırımı küçük olduğu için “yeni satın aldığını” ve “bıraktığını” ve “onunla hiçbir şey yapmadığını” belirtti. Ramsey’den yatırım hakkındaki görüşünü sordu.

“Bugün 100 bine nakde çevirebileceğini mi söylüyorsun?” Ramsey, Bitcoin yatırımcısına hemen sordu. “Elbette” diye yanıtladı.

Ramsey adamı eğitmeye devam etti. Finans alanında batık maliyet analizi denen bir süreç var. Bugün paraya çevirmezseniz, Sabah, Bitcoin’e 100.000 dolar yatırmış olursunuz. Bu beyninizi korkutmalı, ”diye haykırdı. “1.500 $ değil, 100.000 $, orada bıraktığınız her gün, buna yeniden yatırım yapıyorsunuz.” Ünlü radyo programı sunucusu ek olarak şunları söyledi:

Akşam olduğunda ahbaplık bozdur.

Bitcoin’in “korkunç net değerinizin %50’sinden fazlasını harcadığını” ekledi. Rulet masasında, bir zar zarında, “diye ekleyerek:

Eğer gerçekten nakde çevirebiliyorsanız ve bunun komik bir para olduğunu öğrenebilirsiniz ama umarım yapabilirsin… Umarım bu gece bunu yapmaya gittiğinizde nakde çevirebilirsiniz.

“1.500 doların 100.000 dolara dönüştüğünü duyduğumda şüpheleniyorum. Gerçekten şüpheliyim ”diye devam etti. “Umarım parayı almaya gittiğinde başka şeyler bulamazsın. Ama bu rakamlar tuhaf. “

Sonuç olarak, nihayetinde, “Ne yapmak istiyorsan onu yap ama ben ultra yüksek riskli yatırımların hayranı değilim ve en azından biz buna Bitcoin diyoruz” dedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,716.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18