DASH Yorum Analizi: Hedef Seviyeler Nereler?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişine paralel olarak yükselişini sürdürüyor. Çoğu altcoinde yükselişler gözlemlenirken bazı altcoinlerde ise belirgin yükselişler gözlemlendi.

DASH altcoini de belirgin yükseliş yaşayan altcoinlerin arasında yer alıyor. DASH ilk 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte en çok artış yaşayan altcoinlerin arasında yer alıyor. Altcoin için yükselişlerin devam edip etmeyeceği merak konusu iken hedef seviyelerin nereler olabileceğini yorumlayalım.

DASH Yorum Analizi

DASH-11.09-1

DASH yorum analizimize başladığımız sırada 232 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin yazım sırasında direnç bölgesinde işlem görürken 235 dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması ile yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılamaması ile altcoinin aşağı yönlü fiyat hareketleri sergilemesi muhtemel olacaktır.

Altcoinin grafiğinde düşen trendinin kırıldığı gözlemleniyor. Bu düşen trend mayıs çöküşünden beridir yükselişlerin sınırlı kaldığı bir trend çizgisi olarak gözlemleniyor. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bu düşen trend çizgisini 5 kez test eden altcoin için bu trend çizgisinin kırılımı altcoin için önemlidir. Bu yüzden altcoin için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır.

DASH için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 235 dolar seviyeleri olacaktır. Bu seviyenin aşılması ile 286 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin başlaması muhtemel olacaktır. Ancak yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinde 325 dolar seviyelerine doğru bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır. Bu seviye kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyenin aşılması ile yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemel olacaktır.

Altcoin için momentum pozitif olup piyasa üstünlüğü boğalardadır. Ancak ayıların satış baskısını arttırması ile aşağı yönlü fiyat hareketleri aktif olabilir. Böyle bir durumda aşılan düşen trend çizgisine retest gerçekleşebilir. Bu seviyeden yukarı yönlü tepki alınmaması ile 174 dolar seviyelerine doğru düşüşün devam etmesi muhtemel olacaktır.

DASH Teknik Analiz Yorumu

DASH-11.09-2

Göreceli Güç Endeksi yarım çizinin üzerinde oldukça pozitif seyrediyor. RSI’ın yukarı yönlü seyrine devam edip aşırı alım bölgesine gitmesiyle birlikte altcoinde yukarı yönlü sert fiyat hareketleri aktif olabilir.

MACD histogramında yarım çizgi üzerinde karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentumun yeterince pozitif olmadığını göstermektedir. Ancak artan alım baskısı ile uzayan yeşil sinyal çubuklarının gözlenmesi ile bu durumun tersine dönmesi muhtemel olacaktır.

DASH Destek-Direnç Seviyeleri

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi

210

235

325

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster