Dash, EOS ve Bitcoin Cash Fiyat Analizi: 14 Temmuz

Türkiye kripto para piyasasında geçmiş rekor: 1 milyar TL geçti

Popüler beklentilerin aksine, altcoinler kazançları toparlama eğilimine giderken, Bitcoin grafiklerde bunu yapmamak için adeta mücadele etti. Tezos ve Chainlink beğenileri alırken, Bitcoin Cash, Dash ve EOS gibi diğerlerinin hareketleri, Bitcoin’in fiyat performansıyla daha uyumluydu.

Bitcoin Cash [BCH] Yorum Analizi

Bitcoin’in popüler çatallarından biri olan Bitcoin Cash, birkaç aydır grafiklerde puan almak için uğraşıyor. Yazma sırasında olduğu gibi ve Bitcoin’in neredeyse % 9 artması sonrası, BCH o zamandan beri % 2’nin üzerinde değer kaybetti.

İlginçtir ki, bu kötümser bir okumaya yol açacak olsa da, BCH’nin göstergeleri bu duyguyu paylaşmadı. Bollinger Bands, piyasada bir miktar dalgalılık olduğuna işaret ederek geniş çaplı olmaya devam ederken, Chaikin Money Flow 0.10’da güçlü bir seyir izledi ve sermaye girişlerinin hala sermaye çıkışlarını aştığını ima etti.

Dash EOS Bitcoin Nakit Fiyat Analizi 13 Temmuz

Kaynak: TradingView’da BCH / USD

EOS Yorum Analizi

Bir zamanlar kripto para piyasasının ilk 10’unda popüler bir dayanak noktası olan EOS artık eski yerinde değil. Aslında, son birkaç ay içinde madalyonun düşme değeri onu CoinMarketCap’in grafiklerinde 14. sıraya indirdi. Nisan ayının sonuna doğru direnişinden bu yana, EOS listelerde düşmeye devam etti. Bitcoin’in 6. sıradaki yürüyüşü EOS’un fiyatını% 11’in üzerinde artırırken, küçük düzeltme de bunu takip etti.

Paranın piyasa göstergeleri böyle bir konsolidasyonu vurguladı. Parabolik SAR’ın noktalı belirteçleri boğa piyasasını desteklemeye devam ederken, Göreceli Güç Endeksi grafikteki aşırı satım ve aşırı alım bölgeleri arasında arabuluculuk yapmaya devam etti.

Bitcoin Cash gibi, EOS için konuşmak için çok fazla gelişme olmadı. Bununla birlikte, özellikle yakın tarihli bir rapora göre, COVID-19’un yürürlüğe girmesinden sonra EOS bir geliştirici göçü gördüğünden, topluluk dışı hissi, endişeli oldu.

1594675095 886 Dash EOS Bitcoin Nakit Fiyat Analizi 13 Temmuz

Kaynak: TradingView’da EOS / USD

DASH Yorum Analizi

Piyasanın önde gelen gizlilik odaklı kripto para birimlerinden biri olan Dash, son birkaç aydır pazar payını sürekli kaybetti. Dash listelerde 25’inci sıraya düşerken, rakip rakip Monero yazı yazılırken 15. sırada yer aldı. EOS gibi, DASH da Nisan ayının son haftasında direnç seviyesine ulaştığından beri düşüş trendinde. BCH ve EOS gibi, DASH’ın da 6 Temmuz’da % 8’in üzerine çıktıktan sonra grafiklerde bir çeşit platosu var.

Ancak kripto para pazarının önemli göstergeleri farklı sinyaller verdi. MACD hattı Sinyal hattının oldukça üzerindeydi ve yükseliş ima etti, Awesome Osilatörün histogramları DASH pazarında minimum ivme sergiledi.

1594675095 373 Dash EOS Bitcoin Nakit Fiyat Analizi 13 Temmuz

Kaynak: TradingView’da DASH / USD

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.