Salı, Ocak 26, 2021

CryptoQuant CEO’su: “Kurumsal Bitcoin yatırımcıları 30 bin doları savunacak”

Ki Young Ju, kripto para biriminin 30.000 $ seviyesinde kalacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son aylardaki performansıyla birçok spekülatif tahmine konu oldu. Sektörde tanınmış bir isim, kripto paranın 30 bin dolar seviyesini tutacağını düşünüyor.

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, zincir içi analitik verileri sağlar 13 Ocak tarihli yazısında Kurumsal Bitcoin yatırımcılarının 30.000 $ seviyesini savunacağını iddia etti.

CEO şunları söyledi:

30-32 bin dolardan alım yapan çok sayıda kurumsal yatırımcı var. Coinbase’den çekilen Bitcoin de 2 Ocak’ta üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Spekülatif bir tahmin yapacağım: Bu boğa piyasasının arkasındaki kişiler kurumsal yatırımcılarsa 30.000 $ seviyesini savunacaklar. Bir dip görsek bile 28 bin doların altına düşmeyeceğimizi düşünüyorum.

Bitcoin fiyatı geçen hafta 30.000 $ ‘dan 40.000 $’ a çıktıktan sonra hafta sonu yüzde 13 ani bir çöküş yaşadı ve piyasada paniğe neden oldu. BTC, haftanın başında hızlı bir toparlanma yaşadı ve yaklaşık 35-36.000 $ ‘a yükseldi ve %20 değer kazandı.

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin ile ilgili sonuçlarında haklı olabilir. Son verilere göre, hafta sonu yaşanan ani düşüşün ardından Bitcoin balinaları panik içinde satılan BTC’leri toplamaya başladı. En zengin 100 Bitcoin adresi de bu düşüşten etkilenmedi ve tasarruflarını yüzde 16 artırdı.

Bitcoin, son dönemdeki boğa piyasası ile birlikte birçok ana akım figürün dikkatini çekti. Oaktree Capital Group’un kurucu ortağı milyarder yatırımcı Howard Marks, BTC’ye olan şüphelerinin yanlış olduğunu kabul etti ve “Oğlumun Bitcoin’i satın aldığına sevindim” dedi. Goldman Sachs Küresel Emtia Araştırma Başkanı Jeffrey R. Currie, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak olgunlaşmaya başladığını söyledi.

BTC’nin ani değer kaybı da geri tepmeye neden olmadı. Bond Kralı olarak bilinen DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin’i “patlamaya giden bir balon” olarak tanımlarken, işadamı Kevin O’Leary BTC’nin “bir kuruş değerinde olmadığını” öne sürdü. Milyarder girişimci Mark Cuban, Bitcoin’i 1990’ların sonunda görülen dot-com balonuna benzetti.

Bitcoin, haberin yayınlandığı tarihte 34.673 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,039.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.54
  THYAO.IS₺12.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18