Diğer

  Dubai’de Faaliyet Göstermek için Crypto.com Hazırlık Lisansı Aldı

  • Crypto.com, Dubai’da bir hazırlık lisansı aldı.
  • VARA, emirliğin bağımsız kripto düzenleyici kurumudur.
  • Borsa geçen yıl diğer çeşitli yurisdiktörlerde de lisanslar almıştır.

  Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleyici Kurumu (VARA), kripto para birimi borsası Crypto.com’a tam işletme lisansı almak için daha yakınlaşmasını sağlayan, minimal çalışılabilir ürün (MVP) Hazırlık lisansı verdi.

  MVP Hazırlık lisansı ile Crypto.com, lisanslama sürecinin ikinci aşamasını geçti ve Dubai’de bir işletme lisansı almak için ilerleyebilir. Haziran 2022’de VARA’dan başlangıç geçici onayı alarak ilk aşamayı geçti. Crypto.com basın bültenine göre, işletme lisansı alındıktan sonra “düzenlemelerle uyumlu olarak piyasada tam bir kurumsal hizmet paketi sunmayı amaçlıyor”.

  VARA’nın MVP Hazırlık Lisansı Vermeden Önce İnceleme Prosedürü

  Hazırlık aşamasında, şirketler Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASPs) olarak faaliyet göstermek için VARA tarafından gerekli olan tüm ön koşulları yerine getirebilir. Crypto.com, para aklamanın (AML) yetenekleri, müşterinin tanınması (KYC) ve son kullanıcının sahibi (UBO) politikalarının dahil olduğu uyum prosedürünün incelenmesinden sonra lisansı aldığını yazıyor.

  VARA, ayrıca şirketin anahtar personelinin, yönetim prosedürlerinin, uluslararası güvenliğin ve güvenlik önlemlerinin değerlendirildiğini de inceledi. VARA’nın Başkanı Henson Orser, “VARA’nın düzenleyici çerçevesi, güvenli çapraz sınır uyumluluğu sunan, sürdürülebilir ve başarılı bir uluslararası VA piyasası oluşturmak ve yönetmek için araç olarak önemli olacaktır” dedi.

  Düzenleyici kurum, Dubai’yi uluslararası bir kripto merkezi haline getirmek için ilerlemeci bir düzenleyici çerçeve oluşturmak istiyor. Geçen ay, lisanslama için kurallar yayınladı ve aynı şeylerle uyumsuzluk durumunda, cezalar 500.000 AED’ye ($136.000) kadar çıkabilir.

  Crypto.com Uluslarar Arasında Genişlemeye Çalışıyor Ancak Aynı Zamanda Personel Kesti

  Geçen yıl, Crypto.com birçok ülkede ticaret yapmaya başlamak için izin aldı. Örneğin, Ağustos ayında Güney Kore’de bir VASP olarak faaliyet göstermek için yeşil ışık aldı. Temmuz ayında, İtalya’da düzenleyici onay aldı. Ve Haziran ayında, Singapur Para Otoritesi (MAS) borsaya ana onay verdi. Ancak, Crypto.com aynı zamanda personel kesti. Aslında, 2022’den bu yana yaklaşık 2.500 işten çıkarma ile kripto işletmeler arasında en büyük işten çıkarmalardan birini gerçekleştirdi.

  Crypto.com 2022'den bu yana 2500 çalışanını işten çıkardı.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın...

  Kraken, Mt. Gox Alacaklılarından 7-14 Gün İçinde Bitcoin ve Bitcoin Cash Yatıracak

  Kraken, Mt. Gox alacaklılarına önümüzdeki 7-14 gün içinde Bitcoin...

  Peter Brandt, Bitcoin (BTC) İçin Büyük Yükseliş Öngörüyor: Fiyat Hedefi 90 Bin Dolar

  Ünlü trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) için...

  Analistler, Spot Ethereum ETF’lerinin İlk Altı Ayda 5.4 Milyar Dolara Kadar Çekebileceğini Tahmin Ediyor

  Beklenen spot Ethereum ETF'lerinin piyasaya sürülme tarihi 23 Temmuz'a...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Gateio’da Büyük Yarışma Başladı: 10 Milyon Dolar Ödül Havuzu ve Daha Fazlası!

  Gate.io'nun yeni yarışması hakkında tüm bilgileri alın ve büyük ödüller kazanma şansını yakalayın. Katılım kuralları, ödül dağılımı ve önemli tarihler hakkında bilgi sahibi olun.

  Gate.io Rezervleri 6 Milyar Doları Aştı, 820 Milyon Dolar Rezerv Fazlasıyla Dijital Varlık Güvenliğini Ön Plana Çıkarıyor

  Bu makale, Gate.io'nun etkileyici rezerv büyümesine dalıyor ve kripto para piyasasında platformun bütünlüğünü güçlendiren ilerlemeleri ve güvenlik önlemlerini detaylandırıyor.

  Kripto Dünyasını Keşfediyoruz: Ödül Ekinlikleri için CoinEx Pizza Ayı’na Katılın!

  Pizza Günü'ne hazırlanırken, CoinEx ayrıca kullanıcıların CoinEx Pizza Ayı boyunca kripto tarihini gözden geçirmelerine, kripto kültürünü deneyimlemelerine ve eğlenmelerine yardımcı olmak için çok sayıda hediye etkinliği içeren bir "pizza" ziyafeti planladı!