Diğer
  Ana SayfaSponsorPRDubai'de Faaliyet Göstermek için Crypto.com Hazırlık Lisansı Aldı

  Dubai’de Faaliyet Göstermek için Crypto.com Hazırlık Lisansı Aldı

  -

  • Crypto.com, Dubai’da bir hazırlık lisansı aldı.
  • VARA, emirliğin bağımsız kripto düzenleyici kurumudur.
  • Borsa geçen yıl diğer çeşitli yurisdiktörlerde de lisanslar almıştır.

  Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleyici Kurumu (VARA), kripto para birimi borsası Crypto.com’a tam işletme lisansı almak için daha yakınlaşmasını sağlayan, minimal çalışılabilir ürün (MVP) Hazırlık lisansı verdi.

  MVP Hazırlık lisansı ile Crypto.com, lisanslama sürecinin ikinci aşamasını geçti ve Dubai’de bir işletme lisansı almak için ilerleyebilir. Haziran 2022’de VARA’dan başlangıç geçici onayı alarak ilk aşamayı geçti. Crypto.com basın bültenine göre, işletme lisansı alındıktan sonra “düzenlemelerle uyumlu olarak piyasada tam bir kurumsal hizmet paketi sunmayı amaçlıyor”.

  VARA’nın MVP Hazırlık Lisansı Vermeden Önce İnceleme Prosedürü

  Hazırlık aşamasında, şirketler Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcıları (VASPs) olarak faaliyet göstermek için VARA tarafından gerekli olan tüm ön koşulları yerine getirebilir. Crypto.com, para aklamanın (AML) yetenekleri, müşterinin tanınması (KYC) ve son kullanıcının sahibi (UBO) politikalarının dahil olduğu uyum prosedürünün incelenmesinden sonra lisansı aldığını yazıyor.

  VARA, ayrıca şirketin anahtar personelinin, yönetim prosedürlerinin, uluslararası güvenliğin ve güvenlik önlemlerinin değerlendirildiğini de inceledi. VARA’nın Başkanı Henson Orser, “VARA’nın düzenleyici çerçevesi, güvenli çapraz sınır uyumluluğu sunan, sürdürülebilir ve başarılı bir uluslararası VA piyasası oluşturmak ve yönetmek için araç olarak önemli olacaktır” dedi.

  Düzenleyici kurum, Dubai’yi uluslararası bir kripto merkezi haline getirmek için ilerlemeci bir düzenleyici çerçeve oluşturmak istiyor. Geçen ay, lisanslama için kurallar yayınladı ve aynı şeylerle uyumsuzluk durumunda, cezalar 500.000 AED’ye ($136.000) kadar çıkabilir.

  Crypto.com Uluslarar Arasında Genişlemeye Çalışıyor Ancak Aynı Zamanda Personel Kesti

  Geçen yıl, Crypto.com birçok ülkede ticaret yapmaya başlamak için izin aldı. Örneğin, Ağustos ayında Güney Kore’de bir VASP olarak faaliyet göstermek için yeşil ışık aldı. Temmuz ayında, İtalya’da düzenleyici onay aldı. Ve Haziran ayında, Singapur Para Otoritesi (MAS) borsaya ana onay verdi. Ancak, Crypto.com aynı zamanda personel kesti. Aslında, 2022’den bu yana yaklaşık 2.500 işten çıkarma ile kripto işletmeler arasında en büyük işten çıkarmalardan birini gerçekleştirdi.

  Crypto.com 2022'den bu yana 2500 çalışanını işten çıkardı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler