arama

Cristiano Ronaldo Ethereum Ağında

Cristiano Ronaldo Ethereum

Gelişen dünyanın yeni teknolojisi kripto paralar dünyanın dört bir yanına yayılmaya devam ederken, futbol dünyası da kripto para sektörünün içine girmeye başladı. Cristiano Ronaldo Ethereum Ağında…

Dünyanın en ünlü futbolcularından olan Christina Ronaldo’nun Ethereum ağına dahil olması da bunun son örneği oldu.

Cristiano Ronaldo Ethereum
Cristiano Ronaldo Ethereum İşbiliği Temsili Görsel

Ronaldo Ethereum İşbirliği; Cristiano Ronaldo Kartı Nedir?

Sorare isimli “fantezi futbol” firması, yaptığı anlaşma sayesinde Ronaldo’yu temsil eden kartları Ethereum ağında oluşturmayı başardı. Blok zinciri tabanlı futbol koleksiyon kartlarının popülerleşmesi, Cristiano Ronaldo ’nun da buna dahil olması ile beraber zirve yapmış olabilir.

Cristiano Ronaldo Ethereum Ağında
Cristiano Ronaldo Ethereum Tweet Görseli

Cristiano Ronaldo Ethereum Ağı’na Dahil Oldu

Üretilen ilk Ethereum tabanlı Cristiano Ronaldo kartı da kullanıcı tarafından kendisine adandı. Nadirlik oranları değişkenlik gösteren ve koleksiyon için üretilen blok zinciri futbolcu kartları, 90’larda çocuklar için büyük bir ilgi alanı olan bu hobiyi bambaşka bir boyuta taşımış durumda.

Cristiano Ronaldo ’nun şu an top koşturduğu ekip olan Juventus, daha önce Sorare ile bir ortaklık imzalamıştı. Şirketin tek ortaklık imzaladığı takım ise Juventus değil. Blok zinciri tabanlı dijital futbol startup firması daha önce Roma, West Ham ve Napoli için de benzer adımlar atmış ve ortaklık imzalamıştı.

Juventus’un şirket ile yaptığı ortaklık futbol ve blok zinciri dünyasının ilerleyen yıllarda ne denli büyük ortaklıklara imza atabileceğine dair önemli bir ipucu veriyor. Blok zinciri sadece kripto para birimleri ile anılan bir teknoloji olmaktan çıktı ve birçok sektöre yayılmaya devam ediyor.

Finans sektörü, merkeziyetsiz uygulamalar, kripto paralar, kamu hizmetleri ve daireleri, futbol sektörü de blok zincirinin kullanımının hızla arttığı alanlar arasında bulunuyor.

Cristiano Ronaldo Ethereum
Chiliz Galatasaray Taraftar Tokeni Temsili Görsel

Chiliz Galatasaray Taraftar Tokeni

Kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin futbol ile buluşması konusundaysa Sorare ilk girişim değil. Daha önce birçok firma, önde gelen futbol ekipleri ile çeşitli ortaklıklara imza attı. Genuino isimli blok zinciri firması Fiorentina ile yaptığı ortaklıkta kulübün formalarını blok zincirine taşıdı. 

Cristiano Ronaldo Ethereum
Chiliz Galatasaray Taraftar Tokeni Temsili Görsel

Türkiye’deki futbol taraftarlarını da ilgilendiren anlaşma ise Chiliz’den geldi. Chiliz, Galatasaray, Juventus, Paris Saint Germain gibi birçok önemli futbol kulübü ile anlaşmaya vardı. Kulüpler bu doğrultuda kendi taraftar tokenlerini piyasaya sürdüler. Birçok taraftar da ilgili tokenleri kullanarak kendi takımları hakkındaki önemli kararlarda söz söyleme hakkına sahip oldu. Galatasaray taraf tokenleri geçtiğimiz aylarda hem Token Avı aracılığıyla hem de Chiliz’in kendi borsası üzerinden taraftarların kullanımına açıldı.

Blok zinciri ve futbolun böylesine yakın bir ilişki içerisinde olması ise kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin günlük hayata uyum ve katılımını sürek olarak artırıyor.

İlginizi Çekebilir:

Chiliz Galatasaray Taraftar Tokeni Haberimiz

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap