Cuma, Ocak 15, 2021

COVID-19 sonrası Bitcoin hırsızlığı artabilir

Yeni araştırmaya göre, COVID-19 sonrası salgın ekonomisi, Bazı ekonomilerin çöktüğünü ve yerel para birimlerinin düştüğünü görebilir, Bu da Bitcoin hırsızlığını “çok daha çekici” hale getirir. Kaspersky’nin siber tehdit araştırma ekibi tarafından ‘2021’de finansal kuruluşlara yönelik siber tehditler’ başlıklı çalışma yayınlandı. Yazarlar, Kripto para biriminin popülaritesi nedeniyle çoğunlukla BTC’yi hedef alan daha fazla sahtekarlık bekliyorlar.

Securelist ekibine göre Bitcoin ile ilgili suçlarda artış olabilir. Koronavirüs salgınının büyük bir yoksulluk dalgasına neden olacağına inanıyorlar, Bu da “her zaman daha fazla insanın siber suçlar da dahil olmak üzere suça başvurmasına neden oluyor.” Rapor şunları önerdi:

Bazı ekonomilerin çöktüğünü ve yerel para birimlerinin düştüğünü görebiliriz, bu da Bitcoin hırsızlığını çok daha çekici hale getirebilir. Bu kripto para biriminin en popüler olanı olması nedeniyle çoğunlukla BTC’yi hedef alan daha fazla sahtekarlık beklemeliyiz.

Araştırmacılar ayrıca, Siber suçluların Monero (XMR) gibi gizliliği geliştirilmiş diğer para birimlerine geçebileceğini söyledi. Suçluların bunları önce bir geçiş para birimi olarak kullanabileceklerine ve daha sonra fonları BTC dahil olmak üzere tercih edilen başka herhangi bir kripto para birimine dönüştürebileceklerine inanıyorlardı. Araştırmacılar, Bu değişimin “BTC’yi izleme, anonimleştirme ve ele geçirme teknik yeteneklerinin” artması nedeniyle olacağına inanıyordu.

Operasyonlarını artan bir oranda finanse etmek için Bitcoin kullanıyor. Aslında, Bu yılın Ağustos ayında, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Üç ünlü terörist grup tarafından bağlantılı veya işletilen 300’den fazla kripto para birimi hesabına el koydu. ABD kolluk kuvvetleri, Fonları Bitcoin blok zincirindeki hesaplara kadar takip etti ve “bağış toplama kampanyalarından” milyonlarca dolarlık transfer ve cüzdanlarda biten isimsiz bağışlar gördü. Sonunda, ABD makamları, Suç teşebbüsüyle ilgili 300’den fazla kripto para birimi hesabı, dört web sitesi ve dört Facebook sayfasını ele geçirebildiler.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,539.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18