Salı, Nisan 20, 2021

COVID-19 aşısı bulunursa, Bitcoin çöker!

COVID-19 aşısı ile ilgili somut gelişmeler olursa Bitcoin (BTC) fiyatının düşeceği iddia edildi.

Zengin Baba, Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, 15 Eylül’de bir tweet yayınlandı. Corona virüsü salgınına son verecek bir aşı olursa, güvenli liman olarak görülen altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarının düşeceğini iddia etti.

“Satın alma fırsatı yaratır”

Kiyosaki, mesajında ​​COVID-19 aşısının resmi olarak üretilmesi durumunda güvenli bir liman olarak görülen “altın, gümüş ve Bitcoin fiyatlarının düştüğünü” iddia etti ve ekledi:

“[BTC için] satın alma fırsatı oluşur. Buradaki asıl sorun salgın değil, asıl sorun büyük dolar borcu. ABD iflas etti. “

Salgın nedeniyle ABD ekonomisinin neredeyse “yıkıldığını” savunan ünlü yazar, ülkenin “28 trilyon dolar bilanço borcunu” vurguladı. 120 trilyon dolarlık bilanço dışı sosyal yükümlülüğü olan ABD için çanların çaldığını söyleyen Kiyosaki, Bitcoin’i en iyi uzun vadeli yatırım araçları arasına dahil etti:

“En iyi uzun vadeli yatırım araçları altın, gümüş ve Bitcoin’dir.”

Basın raporuna göre, BTC sosyal medya duyarlılığı iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin fiyatı ile ters bir korelasyon içeren bu verilere göre fiyatın yükselme olasılığı artmaktadır.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96