Pazar, Şubat 28, 2021

COTI, STASIS, CeFi-DeFi’yi köprülemek için Chainlink’i entegre ediyor

Geleneksel finans ve DeFi protokolleri arasındaki boşluğu kapatmak, günün ihtiyacı gibi görünüyor ve Chainlink’in son entegrasyonları tam da bunu kolaylaştırıyor gibi görünüyor.

Blockchain destekli Fintech şirketi COTI, kısa süre önce yeni bir Kripto Yatırımcıların piyasa oynaklığından kar etmelerini sağlayan DeFi için Volatilite Endeksini açıkladı. Şirket, hesaplanma şeklini merkezden uzaklaştırmak ve CVI’yi diğer platformlarda kullanılabilir hale getirmek için Chainlink oracle’larının Endekse entegrasyonunu duyurmasının ardından yine haberlerde yer aldı.

COTI’ye göre bu, “CVI’nın kripto para birimi dalgalanma bilgileri için merkezi olmayan, istikrarlı, şeffaf, bilgilendirici ve tekrarlanabilir bir kıyaslama olma konusundaki nihai vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı oluyor.”

Piyasa Korku Endeksi” olarak da anılan CVI, önümüzdeki 30 gün içinde piyasanın gelecekteki dalgalanma beklentilerini belirlemek için tasarlanmıştır.

Geliştirme aynı zamanda Chainlink Ürün Müdürü Johann Eid tarafından da alkışlandı ve şu yorumlarda bulundu:

“CVI gibi önemli ve benzersiz bir veri setini DeFi ekosistemine getirmek, yeni DeFi ürünlerini kolaylaştırmaya, piyasayı daha da olgunlaştırmaya ve geleneksel finansla rekabet etme yeteneğini artırmaya yardımcı oluyor.”

Bu amaçla, Euro destekli dijital varlıklar yayınlayan stabilcoin platformu STASIS, amiral gemisi ürünü EURS stabilcoin’i destekleyen rezervlerle ilgili doğrudan zincir üzerinde otomatikleştirilmiş talep üzerine denetimler sağlamak için Chainlink’i entegre etti.

Şirketten yakın zamanda yapılan bir duyuru, Chainlink Proof of Reserve oracle’ın her on dakikada bir STASIS EURS’nin zincir dışı fiat rezerv bakiyelerini ve zincir üzerindeki token tedarikini sürekli olarak kontrol etmek için kullanılacağını ortaya çıkardı. STASIS CEO’su ve Kurucusu Gregory Klumov, entegrasyon haberleriyle birlikte yapılan açıklamada,

“Bu gelişme, stabilcoin kullanım durumları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak ve sonuçta DeFi alanının küresel olarak kabul görmesini daha da ileriye taşıyacak.” dedi

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98