Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi: Yeni Zirvelere Ulaşacak mı?

atom-cosmoss-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cosmos (ATOM) analizimizde, hedef fiyatını ve destek seviyelerini inceleyeceğiz. Analizimiz, orta vadeli hedefleri kapsamaktadır. Genel olarak kripto para piyasası, Bitcoin’in yükselişi ile beraber yükseliş kaydetti. Son birkaç gündür ise kısmi geri çekilmeler yaşanıyor. Yükseliş, Fed’in faiz açıklamalarına kadar devam edecek gibi görünüyor. Olası bir faiz artırımı kararında piyasada büyük dalgalanmalar görülebilir.

ATOM Yeni Zirvelere Ulaşacak mı?

ATOM-02.09-1

Trend analizimize baktığımızda, yükselen bir alan içerisinde işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Ancak trendin orta bölgelerinde işlem gördüğü için aşağı bölgeye mi yoksa yukarı bölgeye mi temas edeceğini piyasanın genel hareketi belirleyecek. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 32 aşağıda işlem görmesi, düşüş ihtimallerini zayıflatıyor. Buna ek olarak da 200 günlük hareketli ortalamadan da destek almış gibi görünüyor.

Genel anlamda, grafiğe göre, düşüşün pek olası olmadığını ve piyasaya bağlı olarak yeni zirvelere ulaşacağını söyleyebiliriz. Yaklaşık olarak yüzde 120’lik bir ralli yaşayıp 66 dolar seviyelerini görmesi muhtemel olacaktır. Olumsuz bir senaryo gerçekleşirse, yüzde 37’lik bir kayıpla 19 dolar seviyesine gerilemesi mümkün görünmekte.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

ATOM-02.09-2

Fibonacci göstergesinde, destek noktasının 20 dolar, 26 dolar ve 29,5 dolar olduğunu görüyoruz. Önceki hareketinde 26 dolarlık destekten sıçrayarak direncini kırdı. Bu kırdığı direnci, destek olarak doğrulamak adına 29,5 dolar seviyesinden tepki alması gerekiyor. Bu seviyeden tepki aldığında 32,5 dolardaki direncini kırmak isteyecektir. Zaten geçtiğimiz birkaç günde bu seviyeyi kırmayı denemiş.

Direnç bölgelerini ele aldığımızda; 32,5 dolar, 35,4 dolar ve 39,5 dolar seviyelerini görüyoruz. Bunların dışında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,8 dolar ise çok güçlü bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgeyi 3 kere deneyerek ret yediği için bu sefer kırması da çok zor olacaktır. Geçen seneki yaşadığımız boğa sezonu gibi tekrar bir boğa yaşarsak ATOM fiyatının 60 dolar ve 84 dolar seviyelerine ulaşması çok zor olmayacaktır.

Cosmos (ATOM), katman-1 blok zinciri kategorisinde yer alıyor. Cosmos ekosisteminde oldukça rağbet gören projeler de geliştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, katman-1 zincirlerinin ilgi gördüğüne şahit olduk. Aynı ilgi devam ederse beklediğimiz hedeflerin rahatlıkla geleceğini söyleyebiliriz. Tek önemli husus ise Fed’in faiz kararını açıklaması piyasanın dengelerini değiştirecek. Bu konuda olabildiğince dikkatli olmak gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster