arama

Coronavirüs Stablecoin’lere Pozitif Etki mi Edecek?

Kripto Paralar ve Stablecoin Evrimi

Coronavirüs Stablecoin’lere Pozitif Etki mi Edecek? – Circle CEO’su, küresel pandemi Coronavirüs, Stabilcoinlerin kullanımını arttıracağını söyledi.

Coronavirüs Stablecoin’lere Pozitif Etki mi Edecek? Bu Durum Neyi İşaret Ediyor?

Son haftalarda, artan bir koronavirüs kaynaklı panik, dünya çapındaki pazarlara zarar verdi . Kripto para piyasalarından süzülen onlarca milyara varan katliamdan, stabilcoinler, piyasalar erirken varlıklarını korumak isteyen yatırımcılar ile kendilerini popüler hale getiriyor.

Coronavirüs Stablecoin'lere Pozitif Etki mi Edecek?
Coronavirüs Stablecoin’lere Pozitif Etki mi Edecek? Temsili Görsel

Coronavirüs Stablecoin’lere Pozitif Etki mi Edecek? – Kripto para yatırımcıları kitlesel pazar kargaşasından çıkmak için Dominant stabilcoin ABD Doları Tether ve diğer stabilcoinlere yöneldi. Hem Circle hem de Coinbase tarafından ABD doları destekli girişim olan USDC, şu anda talep gören istikrarlı kazançlar arasında.

Stabilcoinler Coronavirüs’ten Nasıl Etkilendi?

Bitcoin sadece birkaç saat içinde piyasa kapitalizasyonundan 60 milyar dolardan fazla para değer kaybetti. Yüzde kayıpları açısından, diğer kripto para birimleri daha da kötüye gitti.

Bununla birlikte, stablecoin projelerine,ABD doları gibi daha az değişken para birimlerine – son piyasa kargaşası sırasında yatırımcı ilgisi arttı. En büyük stabilcoin olan USDT, kendi piyasa kapitalizasyonunun 5 milyar dolardan fazla yükseldiğini gördü.

Coronavirüs Stablecoin'lere Pozitif Etki mi Edecek?
Stablecoins Temsili Görsel

Stabilcoinler Coronavirüs’ten Nasıl Etkilendi? -Benzer şekilde, Circle ve Coinbase projesi USDC de piyasa değeri kazanımları yaşadı. Aşağıdaki Twitter dizisinde, Circle CEO’su Jeremy Allaire, talepteki bu artışların endüstri için cesaret verici olduğunu söylüyor:

Coronavirüs Stablecoin'lere Pozitif Etki mi Edecek?

Stablecoins ‘e Olan İlgi Devam Edecek mi?

Stablecoins Coronavirüs‘ten Nasıl Etkilendi? – Kripto para yatırımcılarının büyük bir yüzdesi paniklediğinden, stabilcoinlere olan talebin arttığı açıkça görünüyor. Ancak, soru şu ki, işler sonunda istikrara kavuşmaya başladığında stabilcoinlere olan ilgi devam edecek mi?

Coronavirüs Stablecoin'lere Pozitif Etki mi Edecek?
Stabilcoin Temsili Görsel

Coronavirüsün yayılmasının ardından dünyanın bazı bölgelerinde fiziksel paranın kendisi zaten şüpheli olarak kabul edildi . Stablecoins şeklinde uygulanabilir ve daha işlevsel alternatifler mevcutsa, neden bir şirket kendini küçük ama gereksiz nakit taşıma riskine girer ki? Allaire nakit paraların daha az kullanılacağını düşünüyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap