CoinOtag Analisti Açıkladı: Kısa Vadeli Bitcoin Alım Satımı Kötü Psikolojik Etkiler Bırakıyor

Bitcoin 10.000 Dolar Olacak mı ?

Bitcoin (BTC) piyasasını değerlendiren CoinOtag analistlerinden Enes, kısa vadeli işlemlerin yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Son zamanlarda “Bitcoin alsatlarda ısrar edenlerin büyük kayıplar verdiğini” savunan Enes, Bitcoin fiyatının 8,800 dolar seviyesindeki düşüş risklerinden hala sıyrılmadığını, yatay ticaretin çok güvenilir olmadığını ve olası bir düşüşün, alıcıları terste bırakabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz gün CoinOtag Instagram hesabından soru cevap yapan analist, aldığı dönüşlerle kısa vadede Bitcoin işlemleri yapanların ciddi zararlara uğradığını belirtti. Short pozisyon alanların güçlü düşüş belirtilerine güvendikleri için böyle pozisyon açtıklarını ancak beklenmedik bir şekilde fiyatın tekrar yükselmesiyle “ters köşede kaldıklarını” vurguladı.

“Kısa vadeli hareket peşinde koşmamalı”

Bitcoin paritesinde kısa süre önce işlem yapan çoğu trader’ın zarar gördüğünü belirten Enes, bu tür hareketlerin traderları yorduğunu aşağıdaki sözlerle belirtti:

“Kısa vadeli hareketleri kovalayıp zengin olma hedefleri güden yatırımcılar yine kan ağlıyor. Kısa vadeli hareketleri kovalayan kişi olmayın zira çok yoruluyorsunuz. Psikolojiniz çok bozuluyor. “

Bitcoin fiyatının “8.800 $ seviyelerinden desteklenmesi gerektiğini” vurgulayan analist, “bu alandaki denemelerin henüz bitmediğini” söyledi. “8.800 seviyesini kırmak zor olacak” yorumunda bulunan Enes, satın alma fırsatları sunacak makul alt seviyeleri de açıkladı:

“Bekleyin ve destek seviyelerine gözünüzü dikin. Yüksek fiyattan satın almayın, alınan fiyat makul seviyelerden olsun. 6.400 $ ile 7.300 $ arasında makul bir alt alan olduğunu hatırlatmak isterim. “

Şu anda Bitcoin fiyatında bir hareket beklediğini ekleyen Enes, “Bir aşağı yönlü hamle yapmasını bekliyorum. Bitcoin’e amansız girmeye çalışanların da eli yanacak” uyarısında bulundu.

Ünlü analist 180 derece döndü

Geçenlerde bildirdiğimiz üzere, makro iktisatçı ve tüccar Henrik Zeberg, yakın zamanda paylaştığı “Bitcoin 1.700 $ ‘a düşecek” analizinin tersini yaptı. Bitcoin’in güçlü göstergeler kazandığı tartışmalı analist, boğa piyasasının başlayabileceğine dikkat çekti.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.