Ana SayfaSponsorCoinEx|Stratejik Yatırımcılar için Harika Haber! CoinEx'in Spot Grid Özelliği ile Kolayca Kazanın!

CoinEx|Stratejik Yatırımcılar için Harika Haber! CoinEx’in Spot Grid Özelliği ile Kolayca Kazanın!

-

Teknoloji ilerledikçe finans piyasası gelişimini sürdürse de insani zafiyetler devam ediyor. Hemen hemen herkes açgözlülük ve korku gibi duyguların etkisi altında kalabilir. Kimi zaman da hepimiz şansımızı zorlamaya çalışırız.

Son yıllarda, sübjektif karar vermeyi gelişmiş matematik modelleriyle değiştirdiği için nicelik işlemleri popülerlik kazandı. Yatırımcılar, yüksek getiri vaat eden işlem stratejileri geliştirmek için makine öğrenimine ve yapay zekaya giderek daha fazla yöneliyor.

Fırsatların ve zorlukların bol olduğu kripto alanında, CoinEx‘in Spot Grid’i stratejik işleme yeni dinamikler getiriyor. Her kripto yatırımcısı, hisse senetleri ve tahvillerle karşılaştırıldığında, kripto piyasasının önemli fiyat dalgalanmalarıyla emekleme döneminde kaldığını bilir.

Kripto piyasasında, “kaybedenleri kesmek ve kazananların çalışmasına izin vermek” neredeyse her yatırımcının yaptığı bir hatadır. Bu açıdan Spot Grid, CoinEx’in dört milyon küresel kullanıcısının doğru aramalar yapması için harika bir araç olacak.

CoinEx Spot Grid 16 Mart’ta kullanıma açıldı!

Coinex Spot Grid

Spot Grid Nedir?

Spot piyasalardaki tahmini fiyat hareketlerine dayalı olarak Spot Grid, otomatik olarak emir vermek için kullanıcıların işlem stratejilerini uygulamaya koyar. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar birden fazla fiyattan fon tahsis edebilir ve her seviyede alım satım tetikleyicilerini ayarlayabilir.

Fiyat düştüğünde, hedef varlık tetikleme noktasında otomatik olarak satın alınır.
Fiyat yükseldiğinde, hedef varlık tetikleme noktasında otomatik olarak satılır.

Özetle, Spot Grid ortalama maliyetler için fiyat dalgalanmalarından yararlanır ve tekrarlanan “düşükten al yüksekten sat” işlemleri yoluyla maliyeti düşürürerek daha istikrarlı getiriler sağlar.

Spot Grid’in Avantajları

1. Otomatik işlemler: Spot Grid zaman kazandırır ve kullanımı kolaydır. Yeni işlev, kullanıcıların iş yükünü azaltan işlem stratejilerini otomatik olarak yürütür. Kullanıcılar, bu alım satım botlarının parametrelerini ayarlayarak hem zamandan hem de emekten tasarruf ederek grid işlem stratejilerinin otomatik olarak yürütülmesinden yararlanabilir.

2. Akılcı işlem: FOMO veya fenomen çağrılarına karşı bağışıklığı olan Grid stratejisi, tüccarlardan daha hızlı ve daha rasyonel kararlar verebilir.

3. Dalgalı piyasalar için tasarlandı: Kripto piyasası genellikle değişkendir. Uzun vadeli bir bakış açısıyla, piyasa zamanın %70’inden fazlasında dalgalanmaya devam eder. Doğal olarak, Grid stratejisi kripto tüccarlarının taleplerini karşılar.

Spot Grid’in Potansiyel Kullanıcıları

1. Uzun vadeli yatırımcılar: Grid işlem stratejileri, uzun vadeli yatırımcıların portföylerinin değerini artırmalarına ve böylece uzun vadede istikrarlı karlar elde etmelerine imkan verir.

2. Kısa vadeli tüccarlar: Grid işlem stratejileriyle, kısa vadeli tüccarlar piyasa oynaklığından yararlanabilir ve kısa vadeli getiri elde edebilir.

3. Risk kontrolcüleri: Riskleri kontrol etmek için grid işlem stratejileri kullanılabilir. Alım satım riskleri, sabit bir fiyat aralığı ve SL/TP puanları belirlenerek azaltılabilir.

Spot Grid’i Kabul Etmek İçin Piyasa Koşulları

Sık fiyat dalgalanmalarının yanı sıra, piyasa kısa vadede yükseliş veya düşüş eğilimi gösterebilir.

Spot Grid, fiyatlar belirli bir aralıkta dalgalandığında uygundur ve aralık içinde ileri geri hareket edebilir. Bu senaryoda Spot Grid, yatırımcıların daha fazla kar elde etmek üzere fiyat dalgalanmalarından faydalanmasını sağlayabilir.

Piyasa yükselişe geçtiğinde kullanıcılar diğer işlem stratejilerine geçmelidir çünkü Grid stratejisi birikmiş pozisyonları satmaya devam edecektir. Bu, tüccarların beklenen getirilerini önemli ölçüde azaltacak olan yükseliş büyümesini kaçıracakları anlamına gelir.

Grid stratejisi, piyasa düşüş eğilimine girdiğinde de sonlandırılmalıdır. Çünkü Grid stratejisi daha fazla kripto stoklamaya devam edecek ve bu da piyasa düşmeye devam ettikçe önemli kayıplara yol açacaktır.

Grid stratejilerinin daha düşük sermaye verimliliği ile geldiğine ve erken aşamada büyük fonlar gerektirdiğine dikkat edilmelidir. CoinEx, kullanıcılara Spot Grid’i kullanmadan önce piyasa koşulları ve risk iştahları dahil tüm faktörleri hesaba katmalarını tavsiye ediyor.

Spot Grid, kullanıcılara stratejik işlemde başka bir harika araç sağlar. Yeni özellik aynı zamanda CoinEx’in birinci sınıf işlem hizmetleri ve kullanıcı deneyimleri sağlama taahhüdünü de gösteriyor.

Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, kullanıcılar daha fazla ürün yükseltmesi talep ediyor. CoinEx, son derece rekabetçi bir pazarda hayatta kalmanın ve gelişmenin tek yolunun pazar beklentilerini karşılayan kullanıcı dostu ürünler geliştirmek olduğunun gayet iyi farkındadır. İleriye dönük olarak CoinEx, teknoloji inovasyonu yoluyla ürün ve hizmetlerini mükemmelleştirmeye, endüstri çapında ilerlemeyi kolaylaştırmaya ve kullanıcılara kripto dünyasına açılan kapı olarak kullanımı kolay ürünler ve hızlı, uygun ticaret deneyimleri sunmaya devam edecek.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler