Son Gelişmeler

Coinbox.org Cüzdanına Kripto Para Staking’i Ekliyor!

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbox.org ile kullanıcılar artık pasif gelir elde edebilecek –
bunun için özel bir cüzdanda kripto para birimlerini saklamaları yeterli olacak. Coinbox.org tarafından sunulan bu yeni özelliğin adı “staking” olarak geçiyor. Hodlers için kripto para varlıklarını kolayca ve zahmetsizce artırmanın harika bir yolu olabilir.

Stake ağları, fikir birliği algoritması olarak Proof of Stake kullanır. Daha iyi anlayabilmek için neyle ilgili olduğunu öğrenmek ve bu kavrama vakıf olunması gerekir.
Hem Proof of Work (PoW) hem de Proof of Stake (PoS) aynı hedeflemelere sahip ki bu
blok zincirinde fikir birliğine varmak. Ancak bu hedefe ulaşmayı sağlayan süreçler ele alındığında bu sistemler birbirinden farklıdır.

PoS blok zinciri platformlarındaki bloklar, madenden ziyade “kalıp şeklindedir.” PoW sistemlerinde çalışma şeklinin aksine, PoS ağları blok zincirleri özel bir donanım (örneğin, ASIC) olmadan yeni bloklar geliştirebilir ve doğrulayabilir. Proof of Stake sayesinde protokoller, bir asgari gerekli bakiyeye (hisseye) sahip olan herhangi bir kullanıcı belirli bir kripto para birimi işlemleri onaylayabilir ve stake etme ödülleri kazanabilir. PoS sistemlerinde ise, kripto paraları “tutanlar” her zaman kripto paraların sahibidir ve para miktarı ne kadar büyükse bu paralar, bir düğümün başka bir doğrulayıcı olarak seçilme şansını o kadar büyük tutar.

Bununla birlikte, PoS algoritmasını yaratan blok zinciri geliştiricileri, sadece varlık büyüklüğüne göre seçimin sadece merkezileştirmeyle sonuçlanacağını ve bunun da açıkça istenmeyen bir durum olacağını anladılar.

Bu nedenle diğer seçim yöntemleri (madeni para yaşına dayalı seçim ve rastgele blok seçimi gibi) eklenmiştir.

Coinbox.org şimdi ALGO için stake özelliğini aktif etmeyi başlattı.

ALGO, Algorand blok zinciri ağının resmi yerel kripto para birimidir. Mantıksal olarak, açık PoS Algorand blockchain platformuna dayalıdır. Diğer çoğu halka açık blok zincirinin aksine, bu ölçeklenebilir platform, ademi merkeziyetçiliğe bağlı kalırken hızlı işlem işleme süresine sahiptir.
Algorand Teknolojisinin avantajları şunlardır:
Doğrulayıcılar kesilme riski taşımaz (kesme, doğrulayıcının tanımlanmış miktarda stake edilmiş parayı bıraktığı ve daha sonra diğer paydaşlara yeniden dağıtıldığı veya yakıldığı bir olaydır).
Azınlık için imkansız ve çoğunluğun sistemi aldatmasının bir anlamı yok çünkü bu onların sahip olduğu değerin değerini düşürür.
Yıllık Yüzde Getiri (APY), bir yılda kazanılacağı tahmin edilen toplam faiz miktarını, bu durumda, stake etme ödüllerini yansıtan faiz oranıdır.

Şu anda, ALGO için bu oran % 6,12 olmaktadır.

Bu bir basın bultenidir, Coin Otağ herhangi bir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulamaz. Kullanıcı araştırmasını genişletmeli ve projeye öyle girmeli, yatırım yapmalı veya üye olmalıdır.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!