Ana SayfaHaberCoinbase'de Balinalar Alım Hareketi Yaparken Bitcoin $23,000 Üzerine Çıktı!

Coinbase’de Balinalar Alım Hareketi Yaparken Bitcoin $23,000 Üzerine Çıktı!

-

Bitcoin, Coinbase’de balinaların son zamanlarda BTC satın almış olma işaretleri gösterdiği için tekrar $23,000’in üzerine çıktı.

Coinbase Prim Farkı Son Zamanlarda Çok Olumlu Oldu

Bir kripto para analistinin belirttiği gibi, Coinbase Prim Farkı son günlerde artmaktadır. Buradaki “Coinbase Prim Farkı” bir göstergedir ve kripto para borsası Coinbase’de listelenen Bitcoin fiyatı ile Binance’de listelenen Bitcoin fiyatı arasındaki farkı ölçer.

Coinbase, özellikle kurumsal yatırımcılar tarafından daha fazla kullanılan, ABD tabanlı yatırımcılar tarafından daha popüler olarak bilinirken, Binance daha geniş bir trafik alır. Bu, prim farkının şu anda varlığa hangi kullanıcı tabanının daha fazla alım baskısı (veya satış baskısı) sağladığına dair ipuçları vermesini sağlar.

Göstergenin değeri negatif olduğunda, Coinbase’de listelenen fiyatın şu anda Binance’den daha düşük olduğu anlamına gelir. Bu, Coinbase kullanıcılarının son zamanlarda daha fazla satış yapmakta (veya basitçe daha az almakta) olduğunu öne sürmektedir. Diğer taraftan, pozitif bir prim farkı ABD yatırımcılarının şu anda dünya kullanıcı tabanından daha fazla varlığı almakta olduğunu gösterir, çünkü Coinbase’de listelenen fiyat daha yüksektir. Şimdi, son iki haftadaki Bitcoin Coinbase Prim Farkı trendini gösteren bir grafik aşağıdadır:

Bitcoin Coinbase Prim Farkı
Bitcoin Coinbase Prim Farkı

Göstergenin değerinin son günlerde oldukça yüksek olduğu görülüyor. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin Coinbase Prim Farkı son iki haftanın çoğunda yaklaşık nötr değerlerde kaldı, ancak BTC 19,500 dolara yaklaştığında, metrik değerinin bazı hızlı bir artış göstermeye başladı.

Bu artış, Coinbase’deki balinaların BTC’yi düşük fiyatlara ulaştığında büyük miktarlarda kripto para almaya başladıklarını ve böylece borsadaki fiyatı yükselttiğini öne sürmektedir. Bu yüksek değerler o zamandan beri devam ediyor, bu da Coinbase’deki alım baskısının Binance’deki etkinlikten daha az olmadığını gösteriyor.

Coinbase Prim Farkı bu yüksek değerlere ulaştıktan sonra, fiyat daha fazla düşmeyi durdurdu. Ve son 24 saat içinde, Bitcoin bazı hızlı bir yükseliş gözlemledi, bu da balinaların Coinbase’de gerçekten ağır alım yapıyor olmalarını ve prim farkının ABD tabanlı yatırımcıların dünya kullanıcı tabanından daha az satış yapmasından kaynaklanmadığını doğrulayabilir.

BTC, prim farkının yüksek değerlerde kalması ve balinaların alımını sürdürmesi durumunda daha fazla alım eğiliminde olabilir. Kvant da gönderide belirtiyor ki, balinalar ralliyi sürdürmeyi amaçlıyorsa, varlık 19,500 seviyesinin altına herhangi bir zamanda düşmeyecek gibi görünüyor, çünkü bu noktada gösterge değerinin artmaya başladığı yer burası.

BTC Fiyatı

Yazının yazıldığı anda, Bitcoin $23,445 civarında işlem görmektedir ve geçen hafta %2 düşmüştür.

BTCUSDT 13 Mart Fiyat Grafiği
BTCUSDT 13 Mart Fiyat Grafiği
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler