Diğer
  Ana SayfaHaberCoinbase ve Ripple SEC Baskılarına İstinaden ABD'den Ayrılırız Diyor!

  Coinbase ve Ripple SEC Baskılarına İstinaden ABD’den Ayrılırız Diyor!

  -

  Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyicilerin belirsizlik ortamında, birçok kripto para şirketi daha iyi niyetli ülkelere yelken açmayı düşünüyor. SEC ile çapraz ateşe giren Ripple ve Coinbase, olası bir yer değiştirme konusunda ipuçları verdi. İki CNBC muhabiri Ryan Browne ve Arjun Kharpal, sorunlara tepki olarak yorumda bulundu.

  Gazetecilere göre, Ripple ve Coinbase gibi kripto şirketleri SEC ile poker oynuyor.

  Kripto Para Şirketleri SEC Baskılarına Karşı Yerimizi Değiştiririz Diyor!

  SEC, Ripple ile uzun süredir devam eden mahkemesine rağmen Coinbase, Binance, Bittrex ve Kraken’e bir hayli zorluklar çıkarmıştı ve ABD kripto para alanındaki baskıcı ortam son birkaç ayda inanılmaz yükselişe geçti.

  Bu şirketler, SEC’in artan uygulama tehditleriyle rahat değiller, çünkü SEC’in kendileri için herhangi bir net yönerge sağlamadan düzenlemeye zorlama yaklaşımını eleştiriyorlar.

  Coinbase ve Ripple, düzenleyicilerin katı tutumlarını yeniden düşünmelerini umarak işlerini ABD dışına taşıma tehdidinde bulundular.

  CNBC muhabirleri, Ripple yöneticilerinin SEC’i halka açık olarak eleştirmek ve daha geniş kripto topluluğundan destek almak için güçlerini birleştirdiğini de belirtti.

  Politikayı Ekonomiyi Hiçe Sayarak Baskılamanın Sonuçları Kötü Olur

  Browne ve Kharpal raporlarında, ABD vatandaşı olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un bu durumlardan hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

  Bir açıklamada Garlinghouse, “ABD sadece biraz değil, çok geride kalıyor” dedi.

  Garlinghouse, ABD’nin yatırımcılar için olumsuz bir karar olan politikayı politikadan önce önceliklendirmesi daha zor olduğunu iddia ediyor. Çoğu durumda SEC, piyasada bulunan neredeyse tüm kripto jetonlarının güvenlikler oluşturduğunu iddia etti.

  Bu nedenle düzenleyici, Aralık 2020’de XRP’yi kayıtsız bir güvenlik olarak sunmakla suçladığı Ripple’a dava açtı. Ancak Ripple, SEC ile bu konuda mahkemede devam etmeye devam ediyor ve yakında lehte bir karar almayı umuyor.

  XRPUSDT 3S Grafik Binance

  XRP yeşil mumlar yakarak devam ediyor l XRPUSDT on TradingView

  SEC, Ripple’a parmak salladı, aynı zamanda oklar Coinbase’e de geldi ve olası bir menkul kıymetler yasası ihlali iddiasıyla Wells Bildirimi yayınladı.

  Kripto borsası Kraken de aynı kaderi yaşadı ve ABD’deki staking hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı ve 30 milyon dolarlık bir anlaşmayla sonuçlandı.

  SEC, hamlelerinin Amerikalıları kripto yatırım risklerinden korumak için olduğunu iddia ediyor. Ancak pro-XRP avukatı John Deaton, SEC başkanı Gary Gensler’a kripto karşısında Amerikan halkını korumaya çalıştığını iddia etmeyi bırakmasını istedi.

  Bu düzenleyici eylemler, Cardano kurucusu Charles Hoskinson gibi endüstri liderlerinden de tepki çekti. Hoskinson, düzenleyici sorunları durdurmak için bir sonraki seçimlerde pro-kripto politikaları desteklemeye çağırdı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler