Salı, Ocak 26, 2021

Coinbase Kurumsal Yatırımcıları Kabul Edecek

Coinbase’den Kurumsal Yatırımcı kabulü geldi, peki bu durum Bitcoin’e nasıl yansıyacak?

Cointelegraph’ta yer alan habere göre, geçen hafta kripto para piyasası ayılar tarafından istila edilmişti. Bu, en üst sıradaki kripto para birimlerinin çoğunun birkaç saat içinde düşmesiyle sonuçlandı. Düşüş, Bitcoin’in önce 10.500$ sonra da 10 bin doların altına düşmesiyle başladı.

Ardından altcoinlerin en büyüğü Ethereum ve Ripple’ın XRP’si düşüşe öncülük etti. Hafta sonunda, Bitcoin $9.600 seviyelerinde destekten geri döndükten sonra 10 bin dolarlık pozisyonda duruyordu.
Ethereum, 180 $‘ın hemen altında destek bulduktan sonra 185 $’ lık pozisyonda işlem görüyordu. XRP ise yaklaşık 0.28 $ seviyesinde işlem görüyor.

Coinbase CEO’su Amstrong, Kripto Paralar için Kurumsal Yatırımları Onayladı

Yaygın olarak bildirildiği üzere bu son düşüş, yatırımcıları yükseliş beklentilerinden caydırmadı. Bu, birçok kişinin bir sonraki dalgalanma için biriktirme ve elde tutma fırsatı yakalamasını sağladı.Ki bu yatırımcıların bazıları kurumsal yatırımcılar. Bunların son aylarda sektöre akın ettiği bildirildi.

Bu gelişme geçen hafta Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından onaylandı. CEO’ya göre, haftada yaklaşık 200-400 milyon dolarlık para kripto para alanına kurumsal müşterilerden geliyorlar. Son düşüş, biraz daha satın alma fırsatı sunacak. Bu, sert birikim çabaları bir sonraki yeşil grafiği tetikleyebilir.

Gelecek haftalarda bu kurumlardan gelen talep, piyasada hissedilmeye başlayacak ve talep, fiyatları daha da artıracak. Bu arada, çoğu bireysel yatırımcı, kurumsal yatırımcının oyun kitabının taktiksel hakkı olan son dip ve hodl’den yararlanarak birikim yapmaya devam edecek.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada bugün yaklaşık olarak 500 dolarlık bir değer artışı yaşadı. Bitcoin şu anda 10.422 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

İçerik yalnızca haber maksadı taşır, yatırım tavsiyesi değildir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34