Cumartesi, Kasım 28, 2020

Coinbase, Gemini ve Bitfinex insan kaçakçılığına karşı güçlerini birleştirdi!

Kripto para borsalarından Coinbase, Paxful, Gemini ve BitFinex, Human Trafficking Prevention Cryptocurrency Consortium’a (ATCC) katıldı. İnsan Ticareti İstihbarat Girişimi tarafından Nisan 2020’de başlatılan konsorsiyum, istihbarat paylaşımı, en iyi uygulamalar ve kaçakçılıkla mücadele için araçlar geliştirmeye odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ATCC, insan kaçakçılığı ve çocuk cinsel istismarı ile mücadele etmek için kripto borsalarını, blockchain istihbarat şirketlerini ve kanun yaptırımlarını bir araya getiriyor.

ATCC’ye katılan bu dört borsa, insan ticareti ile ilgili özellikleri belirlemek için kripto işlemlerini izleyecek. Toplanan bilgiler, yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek için istihbarat şirketleri, danışma üyeleri ve kolluk kuvvetleri dahil olmak üzere tüm ATCC üyeleriyle paylaşılacaktır.

Eşler arası ve tezgah üstü borsa Paxful’un CCO’su Lana Schwartzman, Coinotag’a, insan kaçakçılığı ve çocuk istismarı ile ilgili belirli terimleri içeren Paxful için bir anahtar kelime girişimi üzerinde çalıştığını söyledi:

“Konsorsiyumun katılımıyla daha iyi bir iş çıkarabileceğimize inanıyorum. Etkileyici anahtar kelimeler her yerde kullanılır. Bu sözler tüm sistemlerde izlenmelidir. ”

Öte yandan Coinbase Küresel İstihbarat Kıdemli Müdürü John Kothanek, kripto paranın genel inanışın aksine çoğunlukla temiz bir pazar olduğunu söyledi. Kothanek, ancak sektörde kötü aktörlerin olduğunu kabul etti. Blockchain istihbarat firması ve ATCC üyesi Chainalysis, Nisan ayında kripto işlemlerinin insan kaçakçılığı üzerindeki etkisi hakkında bir blog yazısı yayınladı.

Chainalysis’e göre 2019’da çocuk istismarıyla ilişkili adreslere yaklaşık 930.000 dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gönderildi. Bu sayı 2018’e göre yüzde 32’lik bir artışı temsil ediyor. İlginç bir şekilde 250.000 doların altında olduğu bulundu. Bu yıl Ocak ve Mart ayları arasında bu adreslere BTC ve ETH gönderildi.

Kaynak: Chainalysis

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,388.76dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09