Ana SayfaKripto Para AnalizleriCocos Fiyatına Kısa Vadede Neler Olabilir?

Cocos Fiyatına Kısa Vadede Neler Olabilir?

-

Geçtiğimiz günlerde yatırımcıların odağı haline gelen Cocos kısa vadede neler yapabilir dedik ve analizini yaptık. Buyurun Cocos analizimize geçelim.

Cocos’un 45 Dakikalık Grafikte Analizi

COCOSUSDT_2022-08-30_13-56-06

Son günlerde yüksek hacimle hareket eden Cocos‘da bir düşüş belirtisi oluşmakta. Grafikte 0.64 dolar desteğinden tepki alarak bir sonraki dirence 0.72 dolar seviyesine yönelmişti en son. Ancak burada ki direnci de kıramadı. Bundan dolayı piyasa Cocos’u tekrar eski desteğine göstermek isteyebilir. Peki ya burada ki 0.64 dolar desteğinde tekrar tepki gelmezse bu sefer de grafik yönünü aşağıya çevirir. 0.64 dolar desteğinden sonra gelen 0.6050 dolar desteği güçlü bir destek olarak belirtilmekte.

Peki beklenilen üzere 0.64 dolar desteğin geri dönüş gelir ise grafik güç kazanarak yönünü 0.72 dolar seviyesine çevirir. Burada bulunan dirençte kırılırsa yön yukarıya devam ederek 0.80 doları hedef haline getirir.

Cocos Destek ve Dirençler

Destek Seviyeleri 0.6400 0.6050
Direnç Seviyeleri 0.7200 0.8000

Cocos Grafiğinin İndikatörler Yardımıyla İncelenmesi

Grafikte belirtilen bollinger bantlarının (bknz:https://coinotag.com/bollinger-bantlari-nedir-bollinger-bantlari-nasil-yorumlanir/) giderek daralması ani fiyat hareketinin habercisidir. Bollinger ortalamasının giderek altına kayması düşüşü hızlandırabilir. Biraz daha geriye doğru gittiğimizde ise zaten bollinger bandının üst desteğini direnç olarak görüp geri çekildiğini farkediyoruz.

Aynı şekilde Ichimoku bulutunda da geçerli oluyor çünkü bulut giderek inceliyor ve para akışı yavaşlıyor. Giderek incelen bulutun altına kıran grafik tekrar yükselmek içi üstüne kırmalıdır. Ancak kısa bir süre önce bulutun yükselmesi grafiğin bulutun altında kalması düşüşü doğruluyor.

RSI indikatörüne (bknz:https://coinotag.com/rsi-goreceli-guc-endeksi-nedir/) baktığımızda ise belirsizlik ışıkları veriyor. Ancak RSI yorumlanırken ortalamaya da dikkat etmek gerekir ve şuan RSI ortalamanın altında kalmakta. Kısa süre önce RSI ortalamasının altına kırılım gerçekleşmiş ve yavaş yavaş ise direncin altına kayıyor diyebiliriz.

Bilal Tekmil
Bilal Tekmil
Düzce Üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde eğitim görmekte olan Bilal Tekmil blokchain teknolojisine olan ilgi ve bilgisini Coin Otağ kullanıcıları ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Nijeryalılar Gerçekten Bitcoin’i 34.000 Dolara mı Alıyor?

Nijerya'da yerlilerin Bitcoin'i 34 bin dolara aldığı haberi ne kadar doğru? Nijeryalılar gerçekten Bitcoin'i bu kadar yüksek primle mi alıyor?

Stabil Kripto Paraların Dolaşımdaki Arzı, Bitcoin Fiyatına Etki Ediyor!

Sabit kripto paraların dolaşımdaki arzı ile kripto para birimlerinin fiyatları arasında ciddi bir korelasyon varmış gibi görünüyor. İşte detaylar!

Yearn Finance’nin Eski Kurucusu “Hayır, DeFi Ölmedi” Dedi!

DeFi protokolü olan Yearn Finance'in eski kurucusu Andre Cronje, diğer insanların aksine DeFi'nin ölmediğini düşünüyor. İşte o sebepler.

FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

Big Short yatırımcısı, FED faizine saatler kala "SAT" diye tweet attı! Bu ne anlama geliyor? Efsane trader ne demek istiyor? İşte detaylar...

Güncel Analizler