Pazartesi, Ocak 25, 2021

CME’nin ETH Vadeli İşlemleri teklifleri altcoin fiyatlarını arttıracak mı?

Ethereum, Yıl için yüksek yeni bir fiyat yakaladı ve fiyat listelerinde 676 dolara yükseldi. Ancak yeni ATH’ye ulaşıldıktan kısa bir süre sonra CME Group, Platformuna çok önemli bir ekleme yaptı.

Resmi bir duyuruya göre CME Group, Kurumsal borsasına Ether Futures’ı ekleyecek ve aynısı 8 Şubat 2021’den itibaren tüccarlar için mevcut olacak.

Ek olarak, Sözleşme biriminin 50 Ether olacağı ve platformdaki Bitcoin Futures teklifleri gibi nakit olarak ödeneceği ortaya çıktı.

Ethereum kurumsal selamı alıyor; Artıları nelerdir?

CME Group’un kurumsal ticaret platformunda Ether’i tanıtması büyük bir mesele, Ancak 2018 veya 2019 olsaydı daha büyük bir anlaşma olurdu. Fiyatı üzerindeki etkiyle ilgili olarak, Ethereum büyük bir değişiklik kaydetmeyebilir. Bitcoin Futures’ın CME tarafından başlatılmasından bu yana geçen 3 yıl içinde Ethereum, Dijital varlık endüstrisinde kendi pazarını başarıyla geliştirdi.

Şimdi, CME tarafından tanınmak Ethereum için hala son derece olumlu bir hareket, Çünkü varlığın özellikle kurumsal açıdan daha fazla ellere ulaşmasına izin veriyor. Bununla birlikte, günün sonunda, borsa ve tüccarların tam olarak Ether’i değil, ETH’ye eşdeğer sermayeyi takas ettiği nakit olarak ödenen bir sözleşmedir.

Uzun vadede yükseliş gözükebilir mi ?

Aksine, Kısa vadede topluluk, Ether Vadeli İşlemleri’nin piyasa fiyatı üzerinde herhangi bir fark yarattığını göremeyecek, Ancak Bitcoin’de görüldüğü gibi, Gittikçe daha fazla zaman geçtikçe ve ETH Vadeli İşlem sözleşmeleriyle olumlu sonuçlar doğuracak. Daha fazla çekiş kazanın.

Benimseme ve popülerlik açısından, Ethereum’un tacına yeni bir tüy ekleyecek ve alternatif bir kripto varlık olarak Ethereum ile ilgili bilgiler kurumsal pazarın birkaç köşesine ulaşacak.

Ancak, Ethereum Vadeli İşlemlerinin Şubat ayında fiyatı olumsuz etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. 2017’de CME tarafından Bitcoin Vadeli İşlemleri başlatıldıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı 3 hafta sonra dramatik bir şekilde düştü ve büyük bir uzun vadeli satın alma tasfiyesine yol açtı.

Ethereum için benzer bir durum ilginç bir senaryoyu körükleyebilir, ancak topluluğun daha fazlasını öğrenmek için 8 Şubat’a kadar beklemesi gerekiyor.

Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 1,342.68dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39