Pazar, Ocak 24, 2021

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri ‘ne Açık Faiz

CME Bitcoin – Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, 18 Haziran’daki resmi Twitter gönderisine göre, Bitcoin vadeli işlemlerine olan açık ilginin arttığını gösteren verileri açıkladı!

btc fiyatı

CME’ye göre, bitcoin (BTC) açık faizi 17 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,311 sözleşmesiyle 26,555 BTC veya basın saatinde yaklaşık 246 milyon dolarlık yüksek artış gösterdi. Vadeli işlemler, önceden belirlenmiş bir tarihte bir varlığın alım satımına taraf olan standart sözleşmelerdir.

cme bitcoin

CME Bitcoin Popüler

Özellikle, CME grubu ayrıca Twitter gönderisinde, BTC vadeli işlemlerinin kurumsal yatırımcılar ile popülerlik kazandığı görülmektedir. ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase (JPM) yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou, geçtiğimiz günlerde BTC pazarlarının kurumsal yatırımcılardan giderek daha fazla etkilendiğini belirterek, bitcoin durumuna ilişkin bir raporda yorum yaptı.

CME artan faiz ve pozisyonları fark ederken, Cboe Global Market son bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini öğleden sonra saat 3’e koydu. Bugün Chicago vakti. Pek çok kişi, Facebook’un son zamanlardaki kripto para birimi anonsunun piyasaları ileriye taşıyacağını belirtti. Dün, sosyal medya devi, finansal analisti Tom Lee’nin kriptoya duyduğu ana ilginin kanıtı olduğunu söyleyen kendi istikrarlı parası Terazi için beyaz kağıdı çıkardı. BTC şu an için yüzde 2.55 artışla 9.290 dolar civarında işlem görüyor.

Kimdir Bu Tom Lee?

Tom Lee 2018 de Bitcoin fiyatı 25,000 dolar seviyesine kadar ulaşacak diyen bir finans adamıdır.Tom Lee’nin Bitcoin hakkındaki bu önsezileri doğru çıkmış ve günümüzde de Bitcoin’in artacağını söyleyen ve belirli faiz  kurumları ile iş yapacağını belirten iş adamıdır.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39