Çinli Dev, Dijital Yuan’la Maaş Ödeyecek!

yuan
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JD.com, Ocak ayından bu yana bazı çalışanların maaşlarını ödemek için Çin’in Dijital Para Birimi Elektronik Ödeme sistemini (DCEP) kullanıyor. E-ticaret firması, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde Fuzhou’da düzenlenen dördüncü Dijital Çin Zirvesi’nde bir yıllık DCEP deneme programına katılımını duyurmuştu. Pazar günü ise haberi açıkladı.


Dijital Yuan’ı benimseme hakkında yorum yapan şirket, personel maaşlarını ödemenin yanı sıra, JD’nin aynı zamanda ortak firmalara ve bankalar arası yerleşimlere yapılan işletmeler arası ödemelerde de DCEP’yi kullandığını belirtti.

Şirketin Fintech kolu olan JD Technology ve Digital Currency Research Institute, Eylül 2020’den beri Çin Halk Bankası ile bir DCEP geliştirme ortağı olarak bulunuyor.

Aralık ayında, çevrimiçi perakendeci, Dijital Yuan’ı web sitesinde bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Önceki bir rapora göre JD.com, benimsemenin ilk haftasında neredeyse 20.000 DCEP tarafından finanse edilen sipariş almıştı. JD ayrıca DCEP denemelerini de destekleyerek Suzhou’nun Şubat ayındaki ikinci halka açık piyango etkinliğine yaklaşık 4,6 milyon dolar katkıda bulunmuştu.

JD Tech’in DCEP başkanı Fei Peng, şirketin Dijital Yuan için devam eden desteği hakkında yorum yaptı ve şunları ekledi:

“JD Technology, tedarik zincirindeki güçlü yönleri, çok kanallı senaryoları, ileri teknolojiyi ve müşteri hizmeti deneyimini birleştirmeye devam edecek.”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!