Çinli Bitcoin Madencileri Yasal Belirsizlik Karşısında Çıkış Stratejisi Hazırlıyor | İşte Detaylar…

çin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çinli düzenleyicilerin Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerini durduracağına dair raporların ardından, Çinli madenciler zaten çıkış stratejilerini planlıyorlar. Daha önce bildirildiği üzere, ülkenin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FSDC) 51. toplantısında “Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışına baskı yapacağını ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önleyeceğini” söyledi.

Çin henüz konuyla ilgili resmi haber yayınlamamış olsa da, FSDC’den gelen tek satırlık yorum çok sayıda madenciyi paniğe sürüklüyor. Raporlara göre, bazı Bitcoin madencileri halihazırda denizaşırı madencilik tesislerine dönerken, diğerleri varlıklarını satıyor. Çin’deki uzun süredir Bitcoin madenciliği şirketi olan Bixin’de Küresel İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Mustafa Yilham, daha önce şu tweetini attı:

Son 48 saat içinde Çinli madenciler diğer ülkelere göç sürecini hızlandırmaya başladı.

Yilham, düzenleyici belirsizliğin Çinli madenciler arasında düşüş eğilimi yarattığını açıklamak için daha da ileri gidiyor. Kabul edilebilir bir şekilde, olumsuz duygu Bitcoin’in fiyatını etkiledi ve tüm kripto para piyasasına yayıldı. Önümüzdeki haftalarda bazı yaptırım eylemleri olacak. Şu anda uygulanacak yaptırım düzeyini kimse bilmiyor. Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, Yilham’ın iddialarını doğruluyor. Yerel Bitcoin madencilerinin makinelerini satmak veya yurtdışına göndermek için kendisiyle iletişime geçtiklerini söyledi.

Çin alanındaki diğer dev oyuncular da etki için hazırlanıyor. Bitcoin’in hash oranının yaklaşık %1,5’ini kontrol eden Çin merkezli madencilik havuzu BTC.top, yan kuruluşu madencilik ekipmanı aracılık segmenti olan B.top’un Çin anakarasındaki müşterilere hizmet vereceğini söyledi.

Kripto borsası Huobi, madencilik havuzu hizmetini de kapattı ve Çin’deki madencilik ürünlerinin satışını askıya aldı.

Korku, Belirsizlik ve Şüphe Düzenleyici kısıtlama söylentilerinin ortasında, kripto piyasası FUD tarafından geride bırakıldı. Çin 2017’de Bitcoin’i yasaklamak için harekete geçmesine rağmen, ülke perde arkasındaki önde gelen dijital varlık için büyük bir kale olarak kaldı.

Veriler, kripto piyasasının “Korku ve Açgözlülük Endeksi” nin hala “Aşırı Korku” bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,452.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!