Çin’den Büyük Borsalara Engel!

çin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın tartışmalı tweetleri ve Bitcoin etrafındaki bir FUD dalgası, spot piyasada bir ücret aldı. Kripto sahipleri dijital varlıkların her hareketini takip ederken Çin, vatandaşların Binance, Huobi ve OKEx gibi en iyi borsaları kullanmasını engelledi.

Raporlara göre, Çinli arama motorları yukarıda belirtilen en iyi borsaları engelledi. Arama motorları, diğerleri arasında Baidu ve Sogou’yu içeriyor.

9 Haziran’da Baidu ve Sogou gibi tüm Çinli arama motorları üç büyük borsayı engelledi: Binance Huobi ve OKEx.

Çin, bulunduğumuz ay kriptoya karşı daha katı önlemler alıyor. Mayıs ayında, finansal düzenleyicileri, BTC’nin 30.000 $ seviyesine inmesine atfedilebilecek kripto faaliyetlerine aşırı sınırlamalar getirmişti. Çin, Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerine katılımıyla önemli bir ülke olmuştur. Dolayısıyla, bu tür bir baskının kripto piyasaları üzerinde etkisi olabilir.

Arama motorlarındaki bu engellemeyi, kripto etkileyicilerinin hesaplarını yasaklayan Weibo izledi. Öne çıkan sosyal medya platformu, Twitter’ın Çin eşdeğeri olarak düşünebiliriz.

Bazı raporlar, hesapların “ilgili yasa ve yönetmelikleri” ihlal ettiğini öne sürdü, ancak topluluk kuralları hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Çin, çevrimiçi Bitcoin Ticareti ve madenciliğine karşı koymaya devam ediyor.

Wu Blockchain, farklı bir gönderide China Xinjiang, Changji’nin “enerji tasarrufu sağlayan çevre koruması” için kripto madenciliğini durdurmasını istediğini belirtti.

Aicoin’e göre, Çin Xinjiang, Changji, sanal para madenciliği işinden enerji tasarrufu sağlayan çevre koruması için her şeyi istedi. Bitcoin ağının hash oranı reddedilebilir gibi görünüyor.

Madenciler de Çin’de epey endişeli .Çin’deki üç önemli Bitcoin madencilik bölgesinden birinde madenciliği durdurmak, hash oranı üzerinde doğrudan bir etkiye neden olabilir.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, yakın zamanda Bitcoin madencilik endüstrisindeki değişen paradigmaya değinmişti:

Bence çok fazla hash gücünün ABD’ye geleceği ve dünyanın diğer bölgelerine geleceği bir dinamik var.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,899.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!