Çin’den Kripto Paralarla İlgili Tepki Çeken Hareket!

Bitcoin (BTC) 5
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin geçtiğimiz dönemlerde kripto para piyasalarını, topluluğunu, geleceğini etkileyen atılımlara imza atmış ve tepki çekmişti. Son olarak Çin ASIC madenciliğinin en çok yapıldığı ülkelerden birisi (madencilikle ilgili yazımız için tıklayınız.) Fakat son gelişmelerden sonra bir çok kripto para madencisi ülkesini terk ederek farklı bölgelere yerleşti.

Çin, son olarak ülkesinde bulunan kripto para fenomenlerinin sosyal medya platformu Weibo’daki hesaplarını kapattı. Çin bu hareketleriyle kripto para yatırımını engellemeye çalışıyor gibi. Son olarak yayın organlarından kripto para yatırımlarının yüksek risk taşıması ve kripto para çıkartmanın kolay bir şey olması gerekçesiyle halkı caydırmaya çalışıyordu.

Kripto Paralardaki Düşüşün Sebebi Çin Mi?

Bu gelişmeden sonra kripto paralarda düşüş gözlemlendi. Bu düşüşün Çin’in bu atılımından kaynaklandığı düşünülüyor.

Çin’in daha önce kripto para dünyasında piyasa manipülasyonu yapma odaklı dolandırıcı hesapları kaldırdığı olmuştu. Bu hareket bu zamana kadar görülmüş en sert hareket olarak gözlemlendi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,390.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!