Salı, Nisan 20, 2021

Çin’deki memnuniyetsiz madenciler Filecoin’i çatallamak istiyor

Çin’deki birden fazla madencilik grubu, madencilik ödüllerinden memnun olmadıklarını iddia ettikleri için Filecoin’in blok zincirini çatallayacaklarını açıkladı. Sohu.com, bir Çin medya şirketi. Ayrıca duyuru, Filecoin’in Ekim ayında ana ağ lansmanından sadece birkaç hafta önce geldi.

Bir Filecoin madencilik firması olan MIX grubunun başkanı Weiping Han, fork duyurusu ile ilgili olarak şunları söyledi: Sohu Huobi’nin kurucu ortağı ve Node Capital’in kurucusu Jun Du gibi birçok madencinin desteğini aldığını ve Filecoin çatalını da destekleyen “Jihan Wu ile konuştuğunu” söyledi. Rapor, Filecoin’i çatallama kararının somut bir karar mı yoksa madenciler için daha iyi şartları müzakere etmenin bir yolu mu olduğundan bahsetmedi.

Han, Filecoin ödül sisteminin büyük madencilik şirketleri için son derece mantıksız olduğunu iddia etti. Madencilerin donanım kısıtlamalarından kriptografiye ve işlem bant genişliğine kadar değişen teknik şikayetlerini sözde çatalın nedenleri olarak gösterdi. Buna ek olarak Han, Filecoin’in ekonomik modelinin ana ağ lansmanından sonra madencilerin% 80’ini ortadan kaldırabileceğini ve madencilerin teknik hatalar yapmaları veya ana ağda belirli süreçleri takip etmemeleri halinde ciddi cezalarla karşılaşacaklarını söyledi.

Han’ın yanı sıra, Çin’deki diğer madenciler de yerel bir rapora göre Filecoin’in topluluk endişelerine yanıt vermediğinden şikayet ettiler.

Filecoin, kullanıcıların kullanılmayan sabit diskleri kiralamalarına ve şu anda madencilerin Filecoin test ağında FIL jetonları kazanmalarına izin veren açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı bir dijital depolama ve veri alma yöntemidir. Basım zamanı itibarıyla, Filecoin madencilerin blok zincirini çatallamak istedikleri yönündeki iddialarına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı.

 

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96