Çin Merkezli “FUD” akışıyla Bitcoin Dakikalar İçinde Düştü

Bitcoin BTC
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı, 21 Mayıs’ta Çin’in madencilik ve ticareti durdurma konusundaki görüşünü yinelediği raporlarıyla keskin bir düşüş gördü.

Hiç bitmeyen konu: Çin ve Bitcoin

Alınan verilere göre, ana akım medyada kripto para birimleriyle ilgili kötü haberlerin artmasıyla BTC / USD çifti Cuma günü dakikalar içinde %10 düştü.

Parite Çarşamba günü 30.000 dolara kadar düşmüştü ve ardından 42.000 dolara kadar toparlanarak rekor kıran bir toparlanma izledi. Son endişe haberlerinin ardından bazı kazanımlar kayboldu.

Olumsuz haberler arasında Çin hükümetinin “Bitcoin madenciliği ve ticaret işlemlerini azaltma ve bireysel riski kararlı bir şekilde önleme” planlarını duyurması da vardı.

Çin, yetki alanı içindeki kripto para birimi faaliyetlerini kontrol etme planlarını zaten yineledi, ancak medya kaynakları artık endüstri için bir tehdit oluşturacak hamlelerin geleceği hakkında yorum yapıyor. Cuma günü resmi bir politika değişikliği yapılmadığı için, Bitcoin hakkındaki kötü tanıtım etkisini artırdı.

Çin, bankaların iş yapmasını yasakladı.

Popüler kripto yorumcusu Whalepanda:

Çin’in Bitcoin işlemlerini ve madenciliğini gerçekten yasaklamasına izin verin çünkü madencilik daha ademi merkeziyetçi olacak. Bitcoin işlemleri için bir karaborsa olacak ve ‘Çin Bitcoin’i kontrol ediyor’ algısı ortadan kalkacak.

Geçmiş araştırmalar, Bitcoin ağının dış koşullardaki değişikliklere dirençli olduğunu ve madencilik gücü kaybının kısa sürede alternatif bölgelerde telafi edildiğini gösteriyor.

Çin dışında, Hong Kong’daki düzenleyiciler de “milyonerler dışındaki” kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamayı planlıyor.

Tüm bu gelişmelerin ardından Bitcoin, bu haber yayınına hazırlanırken yine 36.680 doların altından toparlanmaya başladı.

Pazardaki esneklik artıyor

30.000 dolarlık düşüşün ardından gelen olumsuz haberler nedeniyle, aşırı kaldıraç kullanan tüccarlar geri çekildi ve işlemler yavaşladı.

Çünkü Tesla CEO’su Elon Musk Perşembe günü göndererek Bitcoin’in enerji tüketimini eleştirmişti.

USD paritesi, Pekin hükümetinin daha önce ortaya koyduğu kıyamet senaryosunun ardından tarihteki en büyük artışı görmüştü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,310.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!