Çin, İç Moğolistan’da kripto madenciliğini kısıtladı!

shutterstock_1014478300
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin, dijital yuan veya DECP’yi geliştirmede ilk ülkelerden biri olarak yer aldı. Ancak kripto para ekosisteminden uzak durmaya devam etti. Çin’deki Bitcoin madencilik firmalarına yönelik artan baskı, bölgedeki duyarlılığı etkiliyor, Raporlara göre, İç Moğolistan’daki madencilik projelerine yönelik yasağı genişletti.

Ülke, madencilikle ilgili tüm kripto para birimi projelerine son verecek. Bu karar, Çin’in enerji verimliliği hedeflerini karşılama çabasının ardından geldi. Kripto para madenciliği için tüketilen büyük miktarlarda enerji, hükümetin bölgedeki madencilik faaliyetlerini yasaklama kararıyla sonuçlandı.

İç Moğolistan’ın özerk bölgesi, madencilik endüstrisinin kendisine çekilmesi nedeniyle ucuz enerji için bir merkez olmuştur.

Çin, Bitcoin’e tahsis edilen toplam ağ hash gücünün %65’ine sahip ve yukarıdaki grafik, diğer bölgeler arasında Sincan’ın bir ay içinde hash oranına en yüksek katkıyı sağlayan ülke olduğunu vurguladı.

Bol miktarda kömür arzı ve bölgenin uzaklığı, madencilerin burada temel oluşturmasını daha uygun ve ucuz hale getirdi. Ancak, Çin hükümeti tarafından bu sorunu gidermek için hiçbir katı önlem alınmadı. Ülke daha enerji açısından verimli olma misyonunu sürdürdüyse, madencilerin Çin’in çeşitli bölgelerinde bulunan ucuz elektriğe alternatifler bulması çok uzun sürmeyecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,083.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!