Çarşamba, Nisan 14, 2021

Chicago Ticaret Borsası ‘nındaki (CME) kurumsal vadeli pozisyonlar, Ekim ayında 2 katına çıktı.

Chicago Ticaret Borsası ‘nındaki (CME) kurumsal vadeli pozisyonlar, Ekim ayında 2 katına çıktı.

22 Ekim itibariyle aktarılan yeni verilerle dikkat çekici bir istatistik ortaya çıktı. Chicago Ticaret Borsası’ndaki kurumsal vadeli pozisyonlar 500 BTC’den (~24 milyon₺) 1000 BTC’nin (~48 milyon₺) üstüne çıktı.

Chicago Ticaret Borsası

Bu pozisyonlar içerisinde emeklilik fonları, bağışlar, sigorta şirketlerinin yatırımları, müşteri odaklı kurumsal yatırım fonlarını ve yatırım yöneticilerini içermektedir.

Geçen ay yaşadığımız düşüşten sonra vadeli pozisyonların artmasının zaman alması bekleniyordu. Vadeli pozisyonlardaki bu artışın duygusal olarak beklenen düşüşü karşılamadı.

Chicago Ticaret Borsası CME Bitcoin Vadeli İşlemleri

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri

Yeni 2019 rekoru, CME bitcoin vadeli işlemlerinin toplam açık faizine (OI) paralel olarak, CME’nin bu hafta başında 256 milyon dolar olan toplam 5,311 adet sözleşmenin. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirmesinin ardından 273 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

O sırada, CME OI başaklığının kurumsal yatırımcıların popülaritesinin artması üzerine geldiğini vurguladı. CME Bitcoin vadeli işlemleri sözleşmesi, belirli bir gelecekte belirli bir tarihte bitcoin satın alma veya satma sözleşmesidir. CME Group, Chicago Board Options Exchange (CBOE) tarafından BTC vadeli işlemlerinin başlatılmasından bir hafta sonra. Aralık 2017’de geri alım işlemlerine ilişkin bitcoin vadeli işlemlerini listeleyen ikinci küresel borsa oldu.  

Mart 2019’da, CBOE, yeni bir Bitcoin (BTC) vadeli piyasa piyasasını eklemeyeceğini açıklayarak, dijital varlık alım satımına ilişkin yaklaşımının yeniden değerlendirilmesini vurguladı. Bu arada, CME son zamanlarda platformunda bitcoin vadeli işlemleri alım satımında önemli bir büyüme kaydetti. Haziran ayının başındaki açık sözleşmelerde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.  Mayıs ayının başlarında, CME (Bitcoin) BTC vadeli işlemler için en büyük işlem ayını kaydetmek üzere olduğunu bildirdi. Bitcoin (BTC) fiyatı vadeli işlemler piyasası CME ‘de 10.000 dolar fiyatı seviyesini aştığı halde, Bitcoin (BTC) fiyatı son zamanlarda aynı seviyeye yaklaşıyor.  Yazıyı yazma sırasında, Bitcoin Dolar fiyatı, 9,892 dolar, Bitcoin TL paritesinde yaklaşık 50 bin TL bazında işlem görüyor.

Şu an Bitcoin Türk Lirası (TL), Dolar (USD), Euro (EUR) gibi “fiat currency” dediğimiz standart para birimleriyle alabiliyorsunuz ancak Bitcoin (BTC) ile hem bu standart para birimlerini alabilir, BTC ödeme yöntemi sunan berberlerde tıraş olabilir, dondurma yiyebilir hatta BTC ATM’lerinden Bitcoin (BTC) çekimi yapabilirsiniz. Kripto Para Borsalarından Bitcoin (BTC) alabilir mesaj atar gibi Bitcoin (BTC) yollayabilirsiniz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.96
  THYAO.IS₺11.91
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.35
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.23