Charlie Munger: “Bitcoin’i İğrenç Buluyorum.”

bitcoin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Warren Buffet’ın sağ kolu olarak nitelendirdiği Charlie Munger, Bitcoin’i ‘iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı’ olarak nitelendiriyor.

97 yaşındaki Munger, aşırı oynaklığı ve düzenleme eksikliği nedeniyle uzun süredir Bitcoin’i eleştiriyor. Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger’in Bitcoin’e yönelik endişesi, yalnızca dijital varlığın bu yılki rekoru kırıldığında yoğunlaştı.

Buffet Munger

Buffet ve Munger

Bitcoin’in başarısından nefret eden Munger, kaçıranlar, gaspçılar ve diğerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamayacağını da sözlerine ekledi.

Kendi başına efsanevi bir yatırımcı olan Munger, ayrıca, “Tüm bu lanet olası gelişmenin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu alçakgönüllülükle söylemeliyim.” dedi.

Munger, Bitcoin’in bir değişim aracı olarak hizmet edemeyecek kadar değişken olduğunu söyledi. Ona göre Bitcoin çılgınlığı “Konuşulamayanların yenilmezlerin peşinde koşmasıdır. Basit bir ifadeyle yenilemeyen bir şeyi arayan ve peşinden giden zengin ve otoriteye uymayan anormal insanlar sürüsü.”

Ayrıca daha önce bitcoin ile ilgili ilk sorudan kaçınan Warren Buffett –“Omaha Kahini”– uzun süredir herkesten üzülmek istemediği için doğrudan dijital token hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!