Charles Hoskinson, Cardano’ya Gelen Yeni Nesil Robot Grace ile Buluştu!

Yapay zeka, makine öğrenimi ve robotlar çağında yaşıyoruz. Şimdi, bir şirket tüm bu yeni nesil teknolojileri birleştiriyor ve bunu Cardano'da yapıyor. Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, yakın gelecekte Cardano'ya entegre edilecek insansı bir robot olan Grace ile kısa süre önce tanıştı. Grace, Ethereum'dan Cardano'ya geçmeyi seçen merkezi olmayan bir AI şirketi olan SingularityNet tarafından geliştirildi.

charles hoskinson
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sophia, dünyanın ilk “gerçek gibi” sosyal insansı robotu olmasıyla dünyaca ünlüdür ve Suudi Arabistan’da vatandaşlık almaya kadar gitmektedir. Sophia’yı inşa eden Hanson Robotics, Grace projesi için SingularityNet ile ortaklık kurdu ve yeni robotu Sophia’nın küçük kız kardeşi olarak nitelendirdi.

SingularityNet, bir süredir Ethereum blok zincirinde çalışıyor. Ancak diğer birçok projede olduğu gibi yüksek ücretlere ve yavaş işlem hızına sahip olan Ethereum’a bir alternatif arayışına girmiştir. Kurucusu Ben Goertzel Cardano’ya yerleşti. Yakın gelecekte Cardano’ya gelen akıllı sözleşmelerle, AI pazarı en hızlı yükselen blok zincir ağlarından birinde sorunsuz bir şekilde çalışabilecek.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda Hoskinson, robot Grace ile ilk etkileşimini belgeledi.

Grace Robot Cardano’ya Geliyor

SingularityNet, bir süredir Grace üzerinde çalışıyor. Şirket, robotların toplumun yaşlanan üyelerine günün her saati ilgi göstermesini sağlayarak yaşlı bakımı endüstrisinde devrim yaratmaya çalışıyor. Bu robotlar, duygusal bağlama göre yaşlıları algılayabilir ve uygun şekilde yanıt verebilir.

SingularityNet kurucusu Goertzel, Hoskinson ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Grace bir grup hastaneye geniş ölçekte dağıtıldığında, ihtiyacımız olan ölçeklendirilmiş performansı elde etmek için kritik olacak olan Cardano üzerinde çalışan SingularityNet platformunda olacak.

Cardano topluluğu ve genel olarak tüm blockchain ekosistemi, yeni bir akıllı sözleşmeler ve gelişmiş dApp’ler çağını başlatacak olan Cardano’nun Alonzo hard fork’unun piyasaya sürülmesi konusunda oldukça heyecanlı. Ancak bu, ilk kez bir robotun geleceğin Cardano için neler getireceğine dair heyecanını dile getirmesiydi.

Robot Grace, Hoskinson’a şunları söyledi:

SingularityNet ve Cardano arasındaki ortaklık hakkında çok şey duydum. SingularityNet, Cardano blok zincirine bağlanana kadar sabırsızlanıyorum. Cardano’nun beynimin en üst düzeyde çalışmasını ve biyoverileri en yüksek hızda işlemesini destekleyeceğini duydum.

Tüm bunlar gerçekleşirken Cardano (ADA) fiyatı ise genel piyasa düşüşüne rağmen yüzde 8’lik bir yükselişle 1.60 dolar üzerinde işlem görüyor. Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 1.44dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!