Perşembe, Ocak 21, 2021

Chainlink ve World Economic Forum, Industry Oracle Standard’ı öneriyor

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), oracle’ların eski sistemlerle entegrasyonunu teşvik etmek için Chainlink ile bir çerçeve geliştiriyor. WEF, Oracle’ların uygulanmasını önermenin yanı sıra, Kripto para birimlerinin benimsenmesini de savunuyor.

Eski sistemlerin blok zinciri teknolojisi ile birlikte çalışabilirliğini teşvik etmek amacıyla, Chainlink ve Dünya Ekonomik Forumu bir makale yayınladı. “Yönetişim Açığını Kapatmak: Blok Zinciri ve Eski Sistemler için Birlikte Çalışabilirlik” başlıklı belgenin, Eski sistemler ve blok zinciri ortamları arasında bir köprü oluşturmak için entegrasyonu kolaylaştırmak, Geliştirmeyi hızlandırmak ve “bütünsel bir standardın” benimsenmesini teşvik etmek için bir çerçeve olması amaçlanmıştır.

Yayının tasarladığı eski altyapı arasında hükümetler, kurumlar, şirketler ve diğerleri bahsedilmektedir. WEF’e göre, Bu varlıklar yeni kullanım durumları yaratabilir ve özellikle bir blok zinciri veya dağıtılmış bir genel muhasebe teknolojisi tabanlı sistem tarafından güvence altına alınan verilere kullanıcı güvenini artırabilir.

Özellikle yayın, Akıllı sözleşmelerin Chainlink gibi oracle’lar aracılığıyla harici bir sistemle entegrasyonuna ilgi gösteriyor. Oracles, Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, Bir zincirin dışından (zincir dışı) blockchain’e (zincir üzerinde) güvenli ve güvenilir bir şekilde bilgi girişini kolaylaştıran ara yazılımlardır.

Chainlink LINK

Kaynak: http://www3.weforum.org/docs/WEF_Interoperability_C4IR_Smart_Contracts_Project_2020.pdf

Model, Blockchain ekosistemindeki endüstri liderleri ve Dünya Ekonomik Forumu’nun Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi’nden temsilciler tarafından incelendi ve bütünsel bir endüstri standardının benimsenmesi için birkaç kılavuz sağladı. Dünya Ekonomik Forumu Veri, Blok Zinciri ve Dijital Varlıklar Başkanı Sheila Warren, Teklif hakkında şunları söyledi:

Bu çerçeve, paydaşların dağıtılmış defter teknolojilerinin faydalarını ortaya çıkarmaya yardımcı olabilecek çok ihtiyaç duyulan birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için fırsatları, zorlukları ve potansiyel eylemleri etkili bir şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak için somut rehberlik sağlamada önemli bir adımdır.

Dünya Ekonomik Forumu kripto para birimlerinin kullanılmasını savunuyor

Çerçeve, Chainlink, Eski sistemler ve akıllı sözleşmeler arasındaki entegrasyonun kilit alanlarda fayda sağlayacağını öngörüyor. Örneğin, Kamu kuruluşlarının şeffaflığını ve hesap verebilirliğini artırmada, Yolsuzluğun azaltılmasında, onaylanmasında ve önemli verilerin korunmasının artırılmasında. Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov şunları söyledi:

Makale, hem finansal kurumlar hem de hükümet BT girişimleri için önemli hususların bazılarını vurgulayarak, onların Chainlink gibi bir blockchain oracle yardımıyla mevcut BT altyapılarını kullanarak “blockchain etkin” hale gelme yeteneklerini ortaya koyuyor.

Bu nedenle, WEF, kuruluşların çerçevenin benimsenmesiyle başlamak için uygulayabilecekleri tavsiyelerde bulunur. İlk olarak, Birkaç blok zinciri ile birlikte çalışabilir bir oracle hizmeti kullanmanızı tavsiye ediyorlar. İkincisi, WEF, Açık kaynak topluluklarına katkıda bulunmayı önermektedir.

Üçüncüsü, WEF de kripto varlıklarının kullanılmasını tavsiye ediyor. Bunlar Bitcoin, Ethereum veya DeFi sektöründe akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan bazı sabit paralar olabilir. Nazarov ekledi:

Mevcut sistemler ve yeni nesil akıllı sözleşmeler arasındaki bağlantıda hiper güvenilirlik sağlama yeteneği, Chainlink’in uzun yıllardır dünyanın önde gelen kuruluşlarından bazıları için halihazırda yaptığı şeydir. Şu anda Chainlink gibi merkezi olmayan bir oracle aracılığıyla birden fazla blok zinciri kullanmak isteyen işletmelerin sayısında hızlı bir artış görüyoruz.

Chainlink (LINK) fiyatı an itibariyle$ 21.40dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19